ابعاد مناسب برای انواع مبل چیست؟ به‌طورکلی اندازه استاندارد آن‌ها ۴۰ اینچ عمق، ۶۰ اینچ عرض، ۳۶ اینچ طول و ارتفاع صندلی ۱۹ اینچ است. به طور معمول به شما این امکان داده می‌شود که مبل متناسب با نیاز خود خریداری نمایید.
ابعاد مناسب برای انواع مبل چه قدر است؟ کسب اطلات از ابعاد مناسب برای انواع مبل برای چه کسانی حائز اهمیت است؟ آیا می توان مبلمان با ابعاد دلخواه تهیه کرد؟ تمامی انواع مبلمان و سایر وسایل چوبی خانه که توسط ما مورد استفاده قرار می گیرند دارای ابعاد و اندازه مشخصی هستند و بر اساس اندازه استاندارد طراحی و تولید می شوند.بدین معنا که در یک مبلمان راحتی معمولا ابعاد کاناپه، لاو ست و صندلی های تکی در یک حدود هستند. اما لازم به ذکر است که ابعاد و اندازه مبلمان سلطنتی در مقایسه با مبل های راحتی بیشتر است و معمولا فضای بیشتری را در محیط اشغال می کند.

ابعاد استاندارد برای انواع مبل

تمامی افراد برای استفاده از مبلمان در فضاهای مختلف باید حتما ابعاد مبلمان را در نظر بگیرند و با توجه به آن به خریداری کردن مبل بپردازند در غیر این صورت ممکن است که مبلمان خریداری شده برای فضای مد نظر آنها بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک باشد.پس کسب اطلاع از ابعاد مبلمان استیل، کلاسیک، ال و راحتی حائز اهمیت خواهد بود.
ابعاد مناسب برای انواع مبل چه قدر است؟
به صورت کلی معمولا ابعاد استاندارد انواع مبلمان راحتی از قبیل زیر است:
عمق ۸۸ سانتی متری و عرض ۲۱۳ سانتی متری برای کاناپه
عمق ۸۸ و عرض ۱۵۲ سانتی متری برای لاوست
عمق ۸۸ و عرض ۸۸ سانتی متر برای مبلمان تک نفره راحتی

ابعاد استاندارد مبل

چه نکاتی را باید در انتخاب ابعاد مبل راحتی را در نظر بگیریم؟

اندازه مناسب برای مبلمان باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید آن را از درب ورودی وارد کنید. اگر بهترین و باکیفیت‌ترین مبلمان را خریداری کنید، اما اندازه آن بزرگ‌تر از درب ورودی باشد و نتوانید آن را به داخل منزل ببرید به هیچ دردی نمی‌خورد. پیش از خرید باید ابعاد درب ورودی با مبلمانی که قرار است خریداری شوند، اندازه‌گیری نمایید تا دچار مشکل نشوید. اندازه مناسب مبل ال به‌دلیل این‌که تکه‌های آن‌ها از یکدیگر تفکیک می‌شوند، مشکلی ایجاد نمی‌شود و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را به داخل خانه ببرید. پیش از خرید مبل راحتی باید اقدام به بررسی کاربرد آن نمایید و تعیین کنید که چه تعداد افراد از آن‎‌ها استفاده می‌کنند. اگر قرار است برای مدت‌زمان طولانی بر روی مبلمان بنشینید و به استراحت بپردازید، انتخاب مبل‌ها راحتی با ابعاد بزرگ‌تر بهترین گزینه است. اگر تنها برخی اوقات روی مبل راحتی می‌نشینید، ضروری نیست که ابعاد آن‌ها زیاد بزرگ باشند. افرادی که تعداد مهمان‌های آن‌ها زیاد هستند و از مبل‌های راحتی برای تکیه دادن و گفت‌وگو استفاده می‌کنند، مبل راحتی تختخواب‌شو انتخابی مناسب است.

اهمیت اندازه مناسب مبل راحتی

هماهنگی بین اندازه مبل با فضای خانه بسیار اهمیت دارد. با توجه به ارائه شدن ابعاد استاندارد برای مبل‌های راحتی، پروسه خرید برای مردم بسیار ساده‌تر شده است. از دیگر چالش‌ها ناهماهنگی بین اندازه مبل با درب ورودی خانه است که باید به آن توجه خاصی داشته باشید. از دیگر نکات مهم در هنگام خرید مبلمان توجه به عرض راه‌پله و متراژ راهرو منزل است.
اندازه مبل راحتی و نکاتی که در انتخاب ابعاد آن تأثیر می‌گذارد
با توجه به این‌که مبل‌های راحتی جزء گران‌ترین و بزرگ‌ترین تکه‌های مبلمان هر خانه‌ای به‌شمار می‌روند؛ بنابراین جای نگرانی دارد که مبل موردعلاقه خود را خریداری کنید و در هنگامی‌که به خانه می‌آورید ببینید که اندازه آن با ابعاد منزل شما تطابق ندارد. به‌طورکلی خرید مبل راحتی با ابعاد و اندازه مناسب کار دشواری نیست، اما جادادن مبل‌ها داخل اتاق موردنظر مهم بوده و مطابقت ابعاد آن با اتاق و سایر وسایل و تکه‌های مبلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از دیگر نکات مهم مسئله جابه‌جایی آن‌ها است.

مزایای اطلاع از ابعاد مناسب برای انواع مبل چیست؟

در واقع کسانی که میخواهند از ابعاد استاندارد مبلمان مطلع شوند و به آن توجه می کنند از مزیت های زیر بهره مند می گردند:
امکان ایجاد تناسب و هماهنگی بین مبلمان و فضای مد نظرشان
امکان تهیه مبلمانی که با فضای مورد نظرشان از نظر ابعاد کاملا همخوانی دارد
امکان استفاده از مبلمان تهیه شده برای تمامی فضاها
تاثیرگذار بودن در زیبایی دکوراسیون فضا
ایجاد یک فضای کاملا اصولی و استاندارد

چه کسانی که به کسب اطلاع از ابعاد مناسب برای انواع مبل نیاز دارند؟

کسب اطلاع از ابعاد مناسب برای انواع مبل برای هر یک از افراد ذکر شده در زیر لازم و پر اهمیت خواهد بود:
کسانی که کارگاه تولیدی مبلمان دارند و در زمینه تولید مبل فعالیت می کنند
نجارها
طراحان دکوراسیون
مردمی که قصد دارند به خرید مبلمان بپردازند
کسانی که می خواهند ابعاد مبلمان را با فضای مد نظر خود چک کنند
کسانی که نمی دانند کدام نوع مبلمان برای فضای مد نظر آنها مناسب است

استاندارد اندازه مبل راحتی

اما همانطور که گفتیم می توانید مبلمانی با اندازه های دلخواه سفارش دهید اما قبل از سفارش اندازه مبل، باید محلی که قرار است مبل در آن قرار بگیرد را در نظر داشته باشید و اندازه گیری کنید و با توجه به آن مبل مناسب از نظر سایز و ابعاد انتخاب کنید. همچنین نکته ای دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که مبلی انتخاب کنید که از در ورودی و راه پله ها و راهرو ها رد شود و امکان جابجایی داشته باشد و اگر نتوانید از در ورودی رد کنید باید با کمک جرثقیل مبل ها را از
پنجره وارد خانه کنید که در این صورت هزینه اجاره جرثقیل بر دیگر هزینه ها وارد می شود و از نظر اقتصادی به صرفه نخواهد بود. بنابراین برای اینکه فضای خود را اندازه بگیرید باید چند کار انجام دهید که در ادامه خواهیم گفت.
برای اندازه گیری فضا باید طول و عرض اتاق را متر کنید و یادداشت کنید. و اگر سقف منزل تان بلند است می توانید از مبل های راحتی با ارتفاع بیشتر استفاده کنید. اما اگر فضای منزل تان کم است و خانه ای کوچک دارید و ارتفاع سقف خانه تان کم است از مبل های راحتی با حداقل ترین ارتفاع و طول استفاده کنید تا اتاق تحت فشار قرار نگیرد و جایی برای قرار گیری میز های کنار مبلی و جلو مبلی هم باقی بماند تا در آخر فضایی زیبا و دلنشین داشته باشید.
برای اینکه مطمین شوید جایی برای میز های کنار مبلی و همچنین رفت و آمد خود و مهمانان در نظر گرفته اید می توانید این قسمت ها را علامت گذاری کنید تا از ابعاد کلی چیدمان مبل ها آگاه بشوید. بنابراین موارد گفته شده را در نظر بگیرید تا از خریدتان پشیمان نشوید. همچنین در هنگام خرید حتما خودتان ابعاد مبل را اندازه بگیرید و یا از فروشنده بپرسید تا با ابعادی که مد نظرتان است همخوانی داشته باشد.
همانطور که در مقاله های قبلی گفته ایم مبل های راحتی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند و از انواع مبل راحتی می توانیم به مبل راحتی ال اشاره کنیم. این نوع از مبل های راحتی به دلیل سبک راحتی که دارند بسیار پرطرفدار هستند و تقریبا با هر سلیقه ای مطابقت دارد.

استاندارد اندازه مبل ال

داشتن مبل ال بستگی به دکوراسییون موجود در خانه همچنین متراژ خانه بستگی دارد اگر خانه کوچکی دارید و یک دست مبل در خانه قرار دارد بهتر است فقط از یک مبل ال مانند استفاده کنید و ست کامل
آن را نخرید تا خانه شما بیش از حد شلوغ نشود اما در کنار هم قرار گرفتن مبل های راحتی و ال بسیار زیبا خواهند شد و در عین حال کاربردی هم هستند. در خانه های بزرگ استفاده از مبل ال محدودیتی ندارد و شما با هر سبکی از مبل ال می توانید در دکوراسیون خود چیدمان کنید اما پیشنهاد ما مبل راحتی ال است زیرا این نوع مبل ها همانطور که گفته شد در عین زیبایی بسیار راحت هستند. اما استاندار های مبل ال عبارتند از ۱۹۸ سانتی متر طول و ۹۰ سانتی متر عمق است. البته
این اعداد متغیر هستند و ممکن است کوچکتر یا بزرگ تر باشد اما بطور کلی اندازه مبل راحتی ال، طول کمتر ۲ متر و عمق کمتر از ۱ متری دارد. در رابطه با خرید مبل راحتی ال هم ورودی خانه ، راهرو ها و راه پله ها را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که مبل انتخابی از آن ها رد می شود . در این مورد حتما با فروشنده مشورت کنید تا اطلاعات دقیقی درباره اندازه مبل به شما بدهد تا از خرید خود پشیمان نشود.

آیا می توان مبلمان را با ابعاد دلخواه تهیه کرد؟

این پرسش برای عده زیادی به وجود می آید که آیا امکان تهیه مبلمان با ابعاد دلخواه وجود دارد و یا خیر. در این رابطه باید اشاره کنیم که خوشبختانه امروزه بسیاری از سازندگان و تولید کنندگان مبلمان در انواع مختلف قادر هستند که به صورت سفارشی مبلمان را با ابعاد مد نظر شما و خارج از ابعاد استاندارد آن برای شما تهیه کنند.
به گونه ای که این مبلمان فقط به شکل اختصاصی برای شما طراحی می شود. باید توجه داشته باشید که در این خصوص باید هزینه بیشتری به تولید کننده بپردازید زیرا انواع مبلمانی که به شکل سفارشی تهیه شوند هزینه بیشتری نیاز دارند.
علاوه بر آن توجه کنید که مبلمان تهیه شده بر اساس اندازه های دلخواه شما برای تمامی فضاها قابل استفاده نخواهند بود.

خرید مبلمان با ابعاد دلخواه شما یا ابعاد منزل شما از مبل لوکس اصفهان:

مجموعه تولیدی مبل لوکس که ارائه دهنده انواع مبلمان است، امکان سفارش انواع مبلمان با ابعاد دلخواه را برای شما فراهم کرده است و می توانید انواع مبل راحتی و مبل ال مبل استراحت مبل لاولی بد را از این مجموعه با کیفیت عالی خریداری کنید و آن از در راستای نیاز خود بهره مند گردید.

چگونه فضای خود را برای مبل اندازه‌ گیری کنیم؟

خرید مبل می‌ تواند برای شما دلهره‌ آور باشد، به خصوص اگر در زمینه اندازه مبل و تطابق آن با فضای منزلتان دچار تردید باشید. در این قسمت، ما یک استراتژی سریع و آسان برای اندازه‌ گیری فضای مبل به شما ارائه می‌ دهیم.

مرحله ۱: فضای خود را اندازه‌ گیری کنید

برای درک اندازه مبل‌ هایی که فضای شما می‌ تواند داشته باشد، به طول و عرض اتاق خود توجه کنید. اگر اتاق شما بزرگ با سقف‌ های بلند است، ایده خوبی است که به دنبال مبل‌ هایی با ارتفاع بیشتر باشید. اگر فضای کمتر یا سقف‌ های کوتاه‌ تری دارید، به خرید مبلی با ارتفاع کمتر فکر کنید که مناسب فضای اتاق شما باشد. قبل از خرید لازم است به ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال توجه داشته باشید.
همچنین مطمئن شوید که عرض و ارتفاع همه درهای ورودی و راهرو هایی را که مبل شما باید از داخل آنها عبور پیدا کند را اندازه‌ گیری کرده‌ اید.

مرحله ۲: منطقه قرار گیری مبلمان را مشخص کنید

منطقه قرار گیری مبلمان را مشخص کنید
قبل از خرید مبل جای دقیق آن را در اتاق خود معین کنید. جای مبل‌ ها را طوری در نظر بگیرید که فضای استاندارد بین آن‌ ها حفظ شود. معمولا بین میز و مبل شما لازم است حدود ۱۲ تا ۱۸ اینچ فاصله وجود داشته باشد.

مرحله ۳: به تناسب اندازه مبلمان و اتاق خود توجه کنید

در هنگام خرید، به دنبال مبل‌ هایی باشید که متناسب با اندازه فضای مورد نظر شما باشند. برای اطمینان بهتر است اندازه مبل‌ ها کمتر از اندازه مورد نظر شما باشند. ارتفاع کاناپه‌ ای که انتخاب می‌ کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد. فقط به خاطر داشته باشید که ارتفاع آن‌ ها را به گونه‌ ای انتخاب کنید که زیر طاقچه‌ ها یا قفسه‌ های مجاور قرار بگیرند.

سبک‌های مختلف به معنی ارتفاع متفاوت

با توجه به نوع مبل موردعلاقه شما، امکان دارد متوجه شوید که برخی از مدل‌ها به معنای اندازه‌های کوچک‌تر از آنچه به‌دنبال آن هستید، باشند. مبلمان مدرن و معاصر نسبت به سبک سنتی و کلاسیک اندازه کوچک‌تری دارند. متفاوت بودن اندازه آن‌ها به‌دلیل نقطه مینیمالیسم است که هر قطعه با محیط اطراف خود ترکیب می‌شود. در این صورت داشتن یک قطعه بزرگ، هدف طراحی را به حداقل می‌رساند. بااین‌حال، سبک مبلمان سنتی و کلاسیک به‌عنوان قطعات تزیین شده در خانه شما مشاهده می‌شود. همین‌طور می‌توان گفت معنای آن این است که ارتفاعات مبل حتی امکان دارد بزرگ‌تر از اندازه متوسط باشد، چراکه سعی در جلب‌توجه فضای زندگی شما را خواهند داشت.

زاویه تکیه‌گاه مبل استاندارد

یکی از مهم‌ترین مسائل در رابطه با ابعاد استاندارد مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی توجه به تکیه‌گاه مبل است که در هنگام خرید باید به آن دقت زیادی داشته باشید. به‌طورکلی زاویه استاندارد تکیه‌گاه مبل راحتی باید بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه باشد. تکیه‌گاه مبل به‌هیچ‌عنوان نباید ۹۰ درجه باشد، چراکه نشستن را برای افراد سخت می‌کند. این نوع مبل‌ها باید به شکلی طراحی شوند که فرد به‌سادگی بتواند به آن تکیه داده و دردی در کمر خود احساس نکند. همچنین باید توجه نمایید که این زاویه از ۱۱۰ درجه بیشتر نشود، چراکه موجب کمردرد می‌‎شود.

ابعاد استاندارد در دکوراسیون داخلی نشیمن

اتاق نشیمن مکانی است که رفت‌وآمد در آن بسیار زیاد است. ممکن است تمام افراد خانواده و در برخی از مواقع دوستان و آشنایان در این فضا دور هم جمع شوند. در این صورت اندازه مبلمان، چیدمان و فضای لازم برای رفت‌وآمد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فضای استاندارد برای رفت‌وآمد میان مبل‌ها ۷۵ تا ۹۵ سانتی‌متر است. اگر میزهای عسلی را از قبل جلوی مبل‌ها قرار داده‌اید، ضروری است به‌صورت تقریبی ۳۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشند. برای میز وسط مبل این فاصله باید حداقل ۳۵ سانتی‌متر باشد. نشیمن نسبت به پذیرایی فضای کمتری دارد و استفاده از مبلمان کوچک‌تر در این مکان اندازه کمتری را اشغال می‌کند. برای فضای نشیمن بهترین انتخاب، مبل ال راحتی است. پیش از خرید ابعاد تمام بخش‌های نشیمن را در نظر بگیرید تا در هنگام رفت‌وآمد دچار مشکل نشوید.

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان. شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی. ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

برچسب ها: ,اندازه استاندارد مبل چستر, اندازه استاندارد مبل سه نفره, اندازه مبل راحتی, ابعاد مبل راحتی تک نفره, ابعاد استاندارد مبل استیل, ابعاد استاندارد مبل کلاسیک, ابعاد استاندارد مبل راحتی سه نفره, ابعاد مبل کم جا, ابعاد مبل دو نفره, ابعاد استاندارد مبلمان پذیرایی,