ایا تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ همه‌ ما از اهمیت و تاثیری که مبلمان بر دکوراسیون و فضای خانه داره آگاهیم. هر مدل مبل مانند سایر وسایل خانه، نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا میکنه. اینجا یک سوال پیش میاد که ایا تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟

قبل از اقدام به تعمیر یا خرید، باید بدونیم که تحت چه شرایطی باید مبلمان رو تعمیر یا تعویض کنیم. در این مطلب همراه ما باشید تا شما رو در انتخاب و تصمیم گیری نهایی راهنمایی کنیم. در نظر داشته باشید که مطالب گفته شده صرفا راهنما است و تصمیم گیری نهایی با شماست.

ایا تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟

میزان هزینه تعمیر مبل کاملا به وضعیت کنونی سلامت مبل بستگی داره. اما بطور کلی میشه گفت متوسط هزینه تعمیرات مبل بین ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت مبل نو میشه. پس قطعا تعمیر مبل به صرفه تر از خرید مبل نو است. در ادامه به فاکتوری‌های مهم در رابطه با این موضوع اشاره می‌کنیم تا متناسب با آن‌، تصمیم‌گیری کنیم.

تعمیرات تخصصی انواع مبلمان با 16 سال تجربه در تولید و تعمیرات مبل ایرانی و خارجی در خدمت شما هستیم.

جهت تعمیرات, عکس مبل, از طریق واتس اپ و ایتا به شماره 09394325500 ارسال کنید.

فروشگاه تولیدی مبل لوکس www.moblelux.ir

اینستاگرام تولیدی مبل لوکس www.instagram.com/moblelux.ir

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟

بدون شک اولین و مهم‌ترین گزینه‌ای که باید در نظر داشته باشیم، هزینه تعمیر و یا خرید مبل است. برای همین باید قیمت مبل نو و نیز مجموع هزینه تعمیر مبل فعلی رو مشخص کنیم. اگر هزینه خرید ست مبلمان جدید زیاده، پس بهتر و مقرون به صرفه است که مبل فعلی رو تعمیر کنیم. اگر شرایط کنونی مبل و خرابی آن به شکلی است که ارزش تعمیر ندارد، پس بهتره که به فکر خرید مبل جدید باشیم. اما اگر مبل سالم و خوبی داریم که ارزش تعمیر کردن دارد، و به راحتی تعمیر میشه. در این شرایط غیر منطقی است اگر بخواهیم دنبال خرید مبلمان نو باشیم. حتی ایرادات جزئی رو هم می‌تونیم خودمان تعمیر کنیم. تعمیر فرورفتگی مبل در خانه هم امکان پذیره اما نیاز که با دقت این کار رو انجام بدیم.

اما در چه زمانی جواب پرسش “آیا تعمیر مبل به صرفه است؟” بله است؟

زمانی تعمیر مبل به صرفه است که کلاف مبل از استحکام بالایی برخوردار باشد. کلاف مبل همان اسکلت مبل است که از اصلی ترین و مهم ترین اجزای مبل است. درواقع کیفیت مبل به استحکام کلاف آن بستگی دارد اگر کلاف مبل بسیار محکم باشد می توان با خیال راحت مبل را تعمیر کرد. مبل هایی که دارای کلاف خوبی هستند پس از تعمیر چندین سال دیگر نیز عمر می کنند.

حتما با مطالعه پاسخ فوق به خوبی به این مسئله پی بردید که در چه زمانی جواب سوال “آیا تعمیر مبل به صرفه است؟” خیر است. بله زمانی تعمیر مبل به صرفه نیست که کلاف مبل کیفیت خوبی نداشته باشد و در واقع مستحکم نباشد. اما چرا زمانی که کلاف مبل کیفیت خوبی نداشته باشد نباید مبل را تعمیر کرد؟

از آن جایی که تمامی اجزای دیگر مبل مانند فنر، فوم و… بر روی اسکلت مبل قرار می گیرد پس باید کلاف بسیار مستحکم باشد که پس از مدتی به حالت اولیه باز نگردد و آسیب نبیند. اگر مبلی را تعمیر کنید که کلاف خوبی ندارد پس از مدت کوتاهی پارچه مبل جمع می شود و یا فنر های مبل دوباره آسیب می بینند چرا که وظیفه فیت نگه داشتن تمامی اجزای مبل بر عهده اسکلت آن است. در نتیجه با تمام توضیحات فوق، تعمیر مبلی که کلاف خوبی ندارد سبب هدر رفتن تمامی هزینه ها می شود پس بهترین تصمیم در چنین مواقعی تعویض مبل های فرسوده است.

برای تشخیص کیفیت کلاف مبل می توان از یک تعمیر کار کمک گرفت پس قبل از این که مبل خود را به دست تعمیر بسپارید از کیفیت کلاف آن مطلع شوید.

نوع مبل شما چیست؟

بعضی از مبل‌ها آنقدر گران هستند که تعویض آن‌ها برای خانواده‌ها کار سختی به‌نظر می‌رسد؛ در این شرایط، تعویض مبل، بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. خرید مبل چستر با توجه به قیمتی که دارد، یکی از این موارد است. توجه کنید که هزینه مبل‌های ارزشمند نیز می‌تواند نسبتاً پرهزینه باشد؛ زیرا برای آن به تجهیزات پیشرفته و تکنسین حرفه‌ای نیاز دارید. از آنجا که تعمیر مبل، می‌تواند در نهایت کیفیت پایین‌تری نسبت به حالت استاندارد به شما ارائه دهد؛ در پایان باید خودتان تصمیم بگیرید که متناسب با مبل خود، چه اقدامی انجام دهید

اوقات، تصمیم‌گیری برای تعمیر مبل، کار سخت و پیچیده‌ای می‌شود.

با توجه به تنوع مبلمان در بازار و آسیب‌های مختلفی که ممکن است یک مبل به آن دچار شود؛ هزینه تعمیر می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین این سؤال پیش می‌آید که تعمیر مبل چقدر به صرفه است؟ به زبان ساده‌تر، شاید اگر اقدام به خرید مبل کنیم، نسبت به تعمیر مبل قدیمی، هزینه کمتری بپردازیم.

عوامل مؤثر روی هزینه تعمیر مبل چیست؟

برای تعمیر مبل، اقدامات مختلفی ممکن است انجام شود که هرکدام از آنها می‌تواند روی هزینه تعمیرات تأثیر بگذارد. این موارد عبارت‌اند از:

نحوه رویه‌کوبی: رویه‌کوبی، بخش پرهزینه تعمیرات است. در این روش، تمام بخش‌های خام مبل، مثل فوم، فنرها، پنبه‌ها و غیره، تعویض شده و از ابزار نو استفاده می‌شود. دقت کنید که اگر مبل شما فوم سالمی دارد، نیازی نیست رویه‌کوبی انجام شود

نوع پارچه برای روکش مبل: اگر پارچه‌ای که برای مبل انتخاب کرده‌اید، نیاز به ظرافت و تعمیرات حساس است؛ قطعاً هزینه تعمیرات مبل را بیشتر می‌کند. معمولاً برای خرید مبل چستر، باید به این نکته بیشتر دقت کنید

ابعاد مبلمان: اگر اقدام به خرید مبل کلاسیک کرده‌اید، بهتر است بدانید که به‌دلیل ابعاد بزرگ آن، احتمالاً هزینه تعمیر بیشتری در آینده متحمل خواهید شد. این موضوع در خرید مبل راحتی، کمتر به‌چشم می‌خورد

زمان موردنیاز برای تعمیر: هرچقدر زمان تعمیر مبل بیشتر شود، هزینه تعمیرات بیشتر خواهد شد. قبل از خرید مبل چستر یا خرید مبل کلاسیک، باید بدانید که معمولاً تعمیرات آنها، زمان بیشتری نسبت به مبل راحتی نیاز خواهد داشت
میزان استقامت کلاف مبل: در اغلب موارد، اگر کلاف مبل فرسوده باشد، تعمیر قسمت‌های دیگر کمکی به سالم شدن مبل نمی‌کند و هزینه تعمیر را هدر می‌دهد؛ بنابراین ابتدا روی تعمیر کلاف مبل، تمرکز کنید

نوع مبلمان: خرید مبل کلاسیک یا خرید مبل چستر، فرقی نمی‌کند؛ در هر صورت، زمانی به تعمیر مبل نیاز پیدا خواهید کرد؛ اما بهتر است بدانید که هزینه مبل، بسته به اینکه چه مدل مبلی خریده‌اید کاملاً فرق می‌کند. مبل‌های کلاسیک و چستر، معمولاً هزینه تعمیر بیشتری از مبل راحتی و ال دارند

چه زمانی باید به فکر خرید مبل جدید باشیم؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، این است که دقیقاً چه زمانی برای خرید مبل جدید اقدام کنیم؟ هرچقدر هم شما از مبل خود مراقبت کنید، در نهایت زمان تعمیر یا تعویض آن فرامی‌رسد.

صدای گوش‌خراش هنگام نشستن روی مبل

معمولاً درهرکدام از وسایلی که می‌خریم، شنیدن صدای غیرعادی و ناخوشایند، خبر خوبی نیست. این موضوع برای مبلمان نیز کاملاً صدق می‌کند. زمانی که روی مبل نشستید و احساس کردید که از آن، صدای جیرجیر یا خش خش می‌آید؛ وقت خداحافظی با مبل قدیمی است. شاید تصور کنید که هنوز هم جای امید هست و می‌توان برای تعمیر اقدام کرد؛ اما توجه کنید که این صداها معمولاً نشانه خراب شدن فرم ساختاری مبل است. فرم ساختاری زمانی آسیب می‌بیند که سیستم تعلیق و اتصالات مبل، خراب شده باشند. در این شرایط، هزینه تعمیرات مبل نسبتاً گران است و بهتر است روی خرید مبل جدید، فکر کنید.

استشمام بوی نامطبوع از مبل

یک مبل قدیمی، می‌تواند پس از چندسال استفاده، خانه امن حشرات و جانوران کوچکی مثل ساس شود. شاید خیلی از مردم به این نکته توجه نکنند که بسیاری از لوازم منزل مثل مبلمان، نیاز به گردگیری و نظافت عمیق دارند. عدم اطلاع از این موضوع، باعث می‌شود که تاچندین سال به سراغ تمیز کردن داخل مبل نرویم. در نتیجه، زمانی می‌رسد که کاملاً دیر شده است و رشد حشرات باعث بروز آلرژی و آسیب‌های پوستی به بدن می‌شود. در این مواقع، هزینه تعمیر یا تعویض مبل مطرح نیست و باید برای خرید مبل جدید، اقدام کنید.

افتادگی و فرورفتن برخی قسمت‌ها

وقتی افتادگی قسمت‌هایی از مبل، نمایان شد؛ خیلی سخت نیست که بفهمیم باید مبل خود را تعویض کنیم. نشستن روی مبل فرورفته و تغییرشکل یافته، آزاردهنده است. برای اینکه بتوانید احساس راحتی روی مبل داشته باشید و به درد کمر دچار نشوید، به فکر تعویض مبل خود باشید. توجه کنید که در این مواقع شاید بتوانید با اضافه کردن لنت یا تعبیه چوب زیر مبل، فرورفتگی‌ها را برطرف کنید؛ اما این شرایط موقتی است و پس از چندروز، دوباره مبل، خراب می‌شود.

آیا می‌شود مدل مبل را تغییر داد؟

بله، مدل مبل را می‌توان به راحتی تغییر داد و عملیات تبدیل مبل قدیمی به جدید را انجام داد. این فرآیند به عنوان ترمیم مبل راحتی شناخته می‌شود. با استفاده از این روش، مبل قدیمی خود را به روز کرده و به یک مدل جدید و جذاب تبدیل می‌کنید.

ترمیم مبل راحتی اغلب شامل تعویض روکش، تعمیر ساختار داخلی، و به روز کردن جزئیات ظاهری مبل است. می‌توانید با انتخاب رنگ‌ها، الگوها و جنس روکش مناسب، مبلمان قدیمی خود را به یک قطعه جدید و شیک تبدیل کنید.

همچنین، اگر می‌خواهید به شکل و ابعاد مبل خود تغییر دهید، می‌توانید با افزودن یا کاهش قسمت‌هایی از ساختار و تغییر شکل یا ابعاد، آن را به یک مدل جدید تبدیل کنید. مثلاً، با افزودن یک بخش اضافی یا تغییر ارتفاع، مبل را به یک مدل مدرن تبدیل کنید.

تبدیل مبل قدیمی به مبل چستر

تبدیل مبل قدیمی به چستر می‌تواند یک راه مناسب برای بازسازی مبل‌های قدیمی باشد. بازسازی مبل‌های قدیمی، از روش‌هایی است که به صرفه و موثر برای افرادی است که می‌خواهند مبلمان خود را تازه و زیبا کنند. با تغییر ساختار و روکش مبل، می‌توان آن را به یک چستر مدرن و کارآمد تبدیل کرد. این روش همچنین به کاهش هزینه‌ها نسبت به خرید مبل جدید کمک می‌کند و از منابع طبیعی نیز صرفه‌جویی می‌کند. بازسازی مبل‌های قدیمی، فرصتی است تا به سلیقه و نیازهای خود بپردازید و مبلی منحصر به فرد و دلخواه داشته باشید. به کمک یک تعمیرکار ماهر و انتخاب مواد باکیفیت، مبل قدیمی خود را به یک چستر زیبا و مفید تبدیل کنید

چگونه از مبل‌ها مراقبت کنیم؟

پس از خرید مبل راحتی یا مبل‌های چستر و کلاسیک، روش‌های زیادی وجود دارد تا با کمک آن بتوانید طول عمر مبل خود را افزایش دهید. این روش‌ها مثل اکسیر جوانی، مبل شما را تازه‌تر خواهند کرد. این موارد، عبارت‌اند از:

دوختن بخش‌های پاره شده مبل با نخ‌های مخصوص مبل و سوزن‌های خمیده
رنگ کردن پارچه روکش مبل (با کمک قلم مو، سمباده، واکس مخصوص مبلمان و چسب کاغذ)
حذف پرزهای مبل با ریش‌تراش برقی
استفاده از پولیش و واکس چوب برای حذف خطوط و خراش‌ها
تعویض کوسن‌ها
تعویض راحت فوم یا اسفنج بالشتک‌ها

در صورت نیاز از کجا مبل ارزان بخریم؟

اگر مبل دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار شما از نوع راحتی بوده و قصد به تعویض آن با مدل جدیدتر را دارید می‌توانید مشاهده قیمت مبل راحتی در فروشگاه اثاث چین را انجام دهید و نسبت به بودجه خود خرید خود را نهایی کنید. به طور کلی فروشگاه‌های اینترنتی در این بازار قیمتی به مراتب پایین‌تر از محصولات موجود در بازار مبل برای مدل‌های خود می‌گذارند که این کار به نوعی قابل تقدیر است

مبل خود را به کدام کارگاه‌های تعمیر مبل بسپاریم؟

کارگاه تولیدی و تعمیرات مبل لوکس اصفهان جهت بازسازی و تعمیرات انواع مبلمان راحتی مبل تختخوابشو مبل ریلکسی انواع صندلی و انواع مبلمان ایرانی و خارجی در خدمت شماست.

عکس مبل واتس اپ و ایتا ارسال کنید 09394325500

خرید مستقیم مبل از تولیدی به قیمت کارخانه

وقتی شما واسطه را حذف کنید و مستقیم از تولیدی خرید کنید سود واسطه ها و نمایشگاه دار از محصول حذف میشود و این خرید یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان.
شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. در اینصورت شما ارزان خریده اید.

تلفن مشاوره و ثبت سفارش ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی. ادرس سایت www.moblelux.ir

خرید مستقیم مبل از تولیدی بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه دار را پس انداز کنید

خرید مستقیم مبل از تولیدی به قیمت کارخانه.

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, مبل زناشویی, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

خرید مبل مستقیم از تولیدی

تعمیرات تخصصی مبلمان

مبل زناشویی لاولی بد

خرید پاف مبلی از تولیدی

برچسب ها: