برای مبل راحتی چند متر پارچه لازم است؟ سوال مهمی که این روزها از کارگاه های تعمیرات ‌مبل پرسیده می شود این است که برای مبل راحتی چند متر پارچه لازم است؟
اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید بگویم که به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که در ادامه در رابطه با این موارد به طور کامل صحبت می شود.

برای مبل راحتی و کاور مبل چند متر پارچه لازم است؟

مقدار پارچه لازم در تولید مبل راحتی برای تعیین مقدار پارچه مورد نیاز در مبل اول از همه باید بدانیم که مبل دلخواه شما چند نفره است؟ دارای چه سبکی است؟ اگر مبل انتخابی منزل مبل دسته چوبی است، برای مدل تک نفره حدود ۵ متر برای دو نفره ۸ و برای سه نفره ها حدود ۱۲ متر پارچه نیاز است. شما نسبت به چند نفره بودن مبل منزل می توانید مقدار پارچه مورد نیاز آن را تعیین کنید.
مبل های راحتی مخصوصاً مبل راحتی مدل تخت خوابشو به مقدار پارچه بیشتری نیاز دارد. برای روکش مبل های راحتی تخت خوابشو به متر پارچه بیشتری نیاز است.
مبل هار راحتی ۷ نفره بسته به مدل مبلمان از ۲۵ الی ۳۲ متر پارچه میخواد.

برای مبل راحتی چند متر پارچه لازم است؟

انتخاب بهترین پارچه برای روکش مبل

برای روکش کشی مبلمان منزل به دنبال پارچه ای با کیفیت و جنس خوب هستید؟ آیا اطلاعات شما نسبت به نوع و جنس پارچه رومبلی کم است؟ آیا نمی دانید چه نوع پارچه ای مناسب سبک مبلمان شما است؟ از طریق دریافت مشاوره رایگان بهترین نوع و جنس پارچه را برای روکش مبلمان خود انتخاب کنید.
انتخاب پارچه برای روکش مبل راحتی یکی از تاثیرگذارترین انتخاب ها روی زیبایی دکوراسیون منزل است. خیلی از افراد به هنگام خرید پارچه روکش مبل دچار سردرگمی می شوند. تصور پارچه روی مبل شاید برایشان سخت است یا شاید نمی دانند بهترین انتخاب کدام گزینه است. پارچه روکش مبل انواع مختلفی داشته و مشتریان می توانند بر اساس بودجه خود و سلیقه شخصی یکی از انواع پارچه های موجود را انتخاب کنند. اما اگر قصد خرید مبل تختخواب شو را دارید حتما بیش از سایر انواع مبل به جنس پارچه روکش مبل دقت کنید. چون مبل راحتی تختخواب شو از جمله مبل های راحت و پرکاربردی است که افراد روی آن دراز کشیده و لم می دهند. بنابراین در صورت بی کیفیت بودن جنس پارچه مسلماً خیلی زود پارچه روکش از بین خواهد رفت.
در انتخاب پارچه روکش مبل پیش از خرید، معیارهای خود را مرور کنید. بهتر است پیش از هر اقدامی ابتدا از ویژگی های پارچه روکش مطلع شوید. چرا که پارچه ها علاوه بر کیفیت و رنگ ویژگی های مهم دیگری نیز دارند. ویژگی هایی از قبیل لکه نشدن، سبک بودن، نرم بودن همگی ویژگی های مهم پارچه محسوب می شوند.
سپس با اطلاع از مقدار پارچه مورد نیاز می توانید پارچه انتخابی را به اندازه مورد نیاز سفارش دهید. مبلمان راحتی تختخوابی نسبت به سایر انواع مبلمان به مقدار پارچه بیشتری نیاز دارند چرا که بزرگ و راحت است.

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

متراژ مناسب برای مبل تحت تاثیر این موارد است:

نوع مبل
شکل مبل
ابعاد مبل
تعداد کوسن ها
پارچه ای که انتخاب می کنید
عرض پارچه مبلی چقدر است؟در پاسخ باید بگوییم عرض پارچه مبلی متداول موجود در بازار معمولا ۱۴۰ سانتی متر است. البته پارچه های ۲٫۸۰ و ۳ متری هم هست ولی بیشتر برای پرده استفاده می شوند.
پارچه عرض ۱٫۴۰ خوش قواره است و دورریز ندارد. قواره های مبلی در عرض نصف می شوند و دقیقا برای دو مبل یا برای دو تا کف مبل کافی است.

مبل راحتی چند نفره است؟

اگر مبل انتخابی شما مبل راحتی باشد، قبل از هر چیزی باید تعیین کنید که مبل شما چند نفره باشد؟ معمولا مبل های راحتی ۷ نفره یا ۸ نفره هستند، که نوع ۷ نفره آن دارای یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو عدد مبل تک نفره می باشد که در ایران معمولا این نوع مبل تولید می شود. نوع دیگر آن یعنی ۸ نفره، دارای دو مبل سه نفره و دو مبل تک نفره می باشد که این نوع به مبل راحتی ترک معروف است.
البته چون مبلمان اصطلاحا سفارشی است و هنوز تولید نشده شما می توانید تعداد مبل ها را به راحتی تغییر دهید و آن را اضافه و کم کنید اما متراژ ذکر شده در این مقاله مربوط به مبل ۷ نفره می باشد.

مبل راحتی ۷ نفره چند متر پارچه می برد؟

متراژ پارچه مبلی ۷ نفره در مبل راحتی بسته به نوع سفارش شما می تواند از ۱۸ متر تا ۳۵ متر تغییر کند. هر تشک استفاده شده حدودا یک متر پارچه لازم دارد و میزان پارچه مبلی استفاده شده در بدنه و کف بسته به سایز مبل متغیر است.
کوسن هم با توجه به تعداد و نوع سفارش شما مقداری پارچه مبلی نیاز دارد که این مقدار هنگام سفارش توسط فروشنده به شما گفته خواهد شد.

عرض پارچه مبلی برای مبل راحتی چقدر است؟

عرض پارچه مبلی همیشه باید ۱۴۰ سانت باشد که سایز استاندارد و بهینه آن است البته گاهی اوقات ممکن است بدلیل صرفه جویی در هزینه و کم کردن قیمت فروشنده به شما پارچه ای با عرض ۲٫۸ یا ۳ متر پیشنهاد کند اما، این مقدار عرض در واقع عرض مناسب پارچه پرده ای هست و برای مبل مناسب نیست زیرا دارای دورریز و پرتی زیادی است و آن کیفیت مرغوب و لازم را ندارد.

پارچه مورد نیاز برای روکش کوسن ها

هر نوع مبلمان متناسب با سبک و رنگ روکش دارای کوسن های مختلف همرنگ یا ترکیبی است. کوسن ها جلوه مبلمان را بیشتر کرده و موجب ایجاد تکیه گاه نرم می شود. قرار دادن کوسن روی مبل زیبایی ظاهری مبلمان را بیشتر کرده و دکوراسیون منزل را زیباتر می کند. به همین دلیل جنس و رنگ انتخابی کوسن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. افراد برای خرید برخی انواع مدل مبلمان دو کوسن بزرگ و ۴ کوسن کوچک انتخاب می کنند.

متراژ پارچه مبلی در تعمیرات مبل

متراژ پارچه مبلی مورد نیاز برای رویه کوبی و تعمیر مبل یکی از مهمترین و پرشمار ترین پرسشهایی است که همواره مشتریان سوال میکنند.
مدلهای مختلف مبلمان متراژ پارچه متفاوتی نیاز دارند. برخی فقط شامل پشتی و نشیمنگاه میشود و برخی دسته، پشت، تشک، گوشواره، دور مبل و غیره. بنابراین پارچه مورد نیاز برای هر یک متفاوت است
لازم به توضیح است که معمولا یک تا دو متر پارچه برای موارد پیش بینی نشده اضافه بر مقدار پارچه لازم معمولا از طرف کارگاه پیشنهاد میشود. و یک توصیه بسیار مهم : بهتر است چند متر پارچه بیشتر از آن چیزی که به شما گفته میشود تهیه نمایید. چرا که اگر به هر دلیلی یکی از مبلها نیاز به رویه کوبی مجدد داشته باشد پارچه مورد نیاز را تحویل دهید.
در اغلب موارد ( تقریبا تمامی پارچه ها ) عرض طاقه های پارچه مبلی ۱۴۰ سانتیمتر است. بنابراین اگر کفته میشود برای مبل شما به ۲۰ متر پارچه نیاز است منظور طول پارچه است ! یعنی مساحت پارچه مورد نیاز ۲۸ متر مربع خواهد بود. با توجه به مطلب بالا، ۵ مورد قبلی که در متراژ پارچه موثر است میپردازیم

متراژ پارچه کاور مبل⁣

قبل از هرچیز شما باید مدلی رو که قصد دوختش رو دارید انتخاب کنید تا مشخص بشه که کاورتون چیندار یا ساده⁣
کوتاه با بلند⁣
یا اصلا مدل ترکیبیه یا تک رنگ
حالا بریم سراغ محاسبه میزان پارچه⁣
اگر فرض کنیم که عرض پارچه ی کاوری ما ۱/۵متر⁣
چون معمولا با عرض ۱/۵ تهیه میکنیم⁣
به صورت جدا جدا براتون مینویسم که هر مبل چند متر پارچه لازم داره⁣

برای مدل ساده بدون چین و بلند

مبل یک نفره ۳متر⁣
مبل دو نفره ۵متر⁣
مبل سه نفره ۶متر⁣
صندلی میزبان(ناهارخوری) ۱/۵متر⁣
متراژ پارچه ی کاور مبل چیندار
مدل چیندار بلند
مبل یک نفره ۴متر⁣
مبل دو نفره ۶متر⁣
مبل سه نفره ۷متر⁣
صندلی میزبان(ناهارخوری) ۲متر⁣

اگر تمام اعداد هر مدل رو باهم جمع کنید متوجه میشید که مدل ساده و چیندار حدود ۵متر باهم تفاوت متراژ دارن⁣

متراژ پارچه تشک مبل⁣

برای هر تشک تک نفره حدود ۷۰ سانت پارچه میبره⁣
که معمولا چه مبل های راحتی چه مبل های استیل ۷عدد تشک دارن⁣
پس یعنی برای ۷عدد تشک ۵متر پارچه مورد استفاده قرار میگیره⁣

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان. شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی. ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,