تشخیص مبل خوب از بد یکی از راه‌های تشخیص مبل خوب از مبل بد پارچه و رویه به کار رفته در ساخت مبل است از این رو شما به راحتی می‌توانید رویه با کیفیت را از بی کیفیت تشخیص دهید. پارچه را جلوی تور گرفته و در صورتی که نور از تار و پود پارچه عبور نکند، رویه مبل از جنس خوب به کار رفته است.

چگونه مبل خوب را از مبل بد تشخيص بدهيم؟

خرید یک مبل مناسب و زیبا هم می تواند زیبایی را برای منزلتان به ارمغان بیاورد و هم باعث آسایش و راحتی بیشتر ساکنین خانه گردد. قبل از هر خریدی اولین کار جمع آوری اطلاعات و دانستن یک سری کلیات در مورد موضوع است، تا هنگام خرید سردرگم نشوید اما در مورد مبلمان قضیه کمی متفاوت است یعنی اگر چه داشتن این اطلاعات اولیه و کلی ضروری است اما کافی نیست. چون بازار مبلمان پر است از مبل هایی که در ظاهر کاملا شبیه همند اما در کیفیت و کارایی زمین تا آسمان با هم فرق می کنند برای همین لازم است تا با راه های تشخیص مبل خوب از بد تا حدی آشنا باشید.

بررسی ظاهری

در اولین قدم، ظاهر مبل را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید تا ایرادی در کار نباشد. ایرادهای ظاهری کار می توانند شامل موارد زیادی باشند که برخی از آنها مثل پارچه ی بی کیفیت، ترک خوردگی چوب، رنگ نامناسب، شکستگی پایه یا دسته مبلمان، زدگی و … به راحتی و با یک نگاه قابل تشخیصند که در صورت مشاهده ی این موارد، دیگر لازم نیست بقیه ی گزینه های تشخیص کیفیت را چک کنید! چون به قول معروف ماستی که ترش باشد از تغارش پیداست!

اما اگر ظاهر مبلمان خوب و با کیفیت به نظر می رسید و هیچ یک از مشکلات بالا را در ان مشاهده نکردید، بقیه ی موارد را چک کنید.

تشخیص مبل خوب از بد

تشخیص مبل خوب از بد چوب و کلاف

مورد مهمی که ضامن کیفیت و دوام مبلمان ماست چوب و کلاف به کار رفته در آن است. در مورد مبل راحتی ؛ چون چوب کمتری می برد می توان از چوب هایی مثل چوب سفید یا روسی نیز استفاده کرد ،ولی در مبل استیل به خاطر اینکه بیشتر کار از چوب تهیه شده ، حتما حتما باید چوب مورد استفاده راش باشد البته چوب گردو هم برای تولید مبل های استیل بسیار مناسب است که به علت قیمت بسیار بالا و ارزش اقتصادی زیادی که میوه ی آن دارد، ترجیح تولید کنندگان استفاده از چوب راش می باشد که هم از لحاظ کیفیتی امتحان خود را پس داده و هم به نسبت چوب گردو قیمت کمتری دارد.کلافی که از چوب راش تولید می شود بسیار محکم و با کیفیت بوده و اسکلت بندی خوبی دارد اما سوای جنس چوب، نوع هم بندی اتصالات هم بسیار مهم بوده و در نتیجه ی کار تاثیر بسزایی دارد. برای تست کیفیت کلاف چند راه ساده وجود دارد که عبارتند از: – وفتی روی مبل می نشینید پایه های آن لق نمی زند – هنگام نشست و برخاست جیر جیر نمی کند و صدا نمی دهد و اگر یکی از پایه های مبل را بلند کنید ؛ اگر مبل کلاف یکپارچه ای داشته باشد بقیه ی پایه ها هم صاف و همزمان بلند می شوند.با چک کردن این ویژگی ها تقریبا می توان از کلاف مبل اطمینان حاصل کرد و سراغ بررسی موارد بعدی رفت.

فوم یا اسفنج

فوم به کار رفته در مبلمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همانطور که در مقاله ی فوم سرد بهتر است یا اسفنج گفتیم؛ مواد متعددی با کیفیت های متفاوت در بازار مبلمان وجود دارد که برخی از شناخته شده ترین آنها شامل فوم سرد، فوم گرم و اسفنج هستند . در این بین فوم سرد و اسفنج از کیفیت و دوام بیشتری برخوردارند. برای تشخیص اینکه فوم به کار رفته در مبل، سرد است یا گرم؛ کافیست نشیمن یا پشتی مبل را با دست فشار دهید اگر سریعا به حالت اولیه برگردد فوم به کار رفته در آن سرد است و در غیر این صورت حتما از فوم گرم استفاده شده است که دوام کمتری نسبت به مبل سرد داشته و زودتر شل و وارفته می شود.

برای مبل استیل بهتر است که حتما از فوم سرد استفاده شود. در مورد اسفنج هم کیفیت های مختلفی از اسفنج موجود است که بهترین ان اسفنج 35 کیلویی می باشد

در مبل های راحتی به خاطر نوع استفاده و نشیمن، معمولا از اسفنج استفاده می شود که برای تضمین کیفیت و دوام مبلمان؛ حتما باید از نوع 30 یا 35 کیلویی باشد.

برای راستی آزمایی فروشنده حتما تمام قسمت های نشیمن و پشتی مبلمان را با دقت دست بکشید و لمس کنید. چون برخی سودجویان به جای استفاده از فوم سرد یا اسفنج ، از یک لایه ابر نازک در کار استفاده کرده و زیر آن را با الیاف و تکه پارچه و سایر مواد بی کیفیت پر می کنند؛ اگر هنگام لمس مبل؛ عدم یکنواختی، پستی بلندی یا گره ای زیر دستتان آمد، بدانید که قضیه از این قرار است.

پارچه

پارچه در واقع ویترین مبلمان ماست. هر چقدر پارچه ی مبلمان زیباتر باشد، مبل زیباتر و شکیل تری خواهیم داشت و هر چقدر کیفیت و جنس این پارچه بهتر باشد؛ زیبایی مبلمان ما در دراز مدت تضمین شده است. پس هنگام انتخاب پارچه علاوه بر در نظر گرفتن جلوه ای که روی کار دارد حتما روی آن دست بکشید و پرزهای آن را بررسی کنید. پارچه ی مبل نباید کش بیاید و پرز بدهد چون در این صورت در اندک زمانی جلوه ی خود را از دست داده و شکل کهنگی به مبلمان می دهد.کیفیت دوخت از دیگر مواردی است که نباید از آن غافل بشوید. مبلی که کیفیت دوخت بالایی دارد هم از نظر ظاهری بسیار زیباست و هم در دراز مدت باز نشده و مبلمان را زشت و شلخته نمی کند.نکته ی دیگری که در مورد پارچه ی مبلمان حائز اهمیت است ضد آب، ضد باکتری و نانو بودن پارچه ی مبلمان است که اگر چه قیمت کار را بالا می برد اما در عوض خیالتان بابت کیفیت کار راحت می شود.

تشک دوبل

یکی از مواردی که شاید در ابتدای کار خیلی مهم به نظر نیاید همین تشک مبل است اما باید بدانید که در دراز مدت برای نظافت، شستشو و تمیز کاری اطراف مبل، تشک دوبل خیلی به کارتان میاید. چون برای هر بار تمیزکاری لازم نیست کل مبلمان را بشویید و تنها با شستشوی تشک ها، مشکل حل می شود و همین قابلیت های ساده ای که عنوان شد باعث بالا رفتن عمر مفید مبلتان می شود.

منبت کاری

این نکته هنگام خرید مبل استیل و نیمه استیل یا کلاسیک بسیار حائز اهمیت است. در مبل استیل منبت کاری ها باید کاملا قرینه باشند، طرح های روی دسته، تاج و پایه هماهنگ و متناسب باشند، کنده کاری ها با دقت و ظرافت صورت گرفته و شیار و ترکی روی طرح نباشد. ممکن است گلهای درشت روی مبل ها توجه شما را جلب کند اما باید بدانید هر چقدر اندازه ی گلها کوچکتر بوده و طرح مبلمان شلوغ تر باشد زمان بیشتری صرف آن شده و در نهایت ارزش بالاتری دارد.

شناخت انواع مبلمان

یکی از سوالات مهمی که هنگام انتخاب و خرید مبل پرسیده می‌شود، انتخاب نوع مبل بوده و سوال مبل کلاسیک یا راحتی نیز بین افرادی که قصد خرید مبلمان دارند، بیشتر پرسیده می‌شود. اگر شما هم جزء افرادی هستید که این سوال برایتان پیش آمده
شاید بارها واژه مبل کلاسیک به گوش شما خورده باشد، اما تفاوت آن را با سایر مبل ها ندانید. مبل ها عموماً به سه دسته کلاسیک، استیل و راحتی تقسیم می شوند. مبل‌های استیل به مبل های سلطنتی معروف هستند و مبل‌های کلاسیک همان مبل‌های استیل هستند، البته با کمی تغییرات که به مبل‌های نیمه استیل شهرت دارند. در نهایت مبل‌های راحتی که یکی از مبل‌های باب شده در منزل ما ایرانی‌ها است و تقریبا همگی با آن آشنا هستیم. در مطلب پیش روی سعی شده است قدری از تفاوت‌هایمبل کلاسیک و مبل راحتی توضیح داده شود.

مبل راحتی

مبل راحتی مبلی با پارچه بسیار است و همین امر نیز باعث راحتی این نوع مبل، و با با این نام خوانده شدن آن شده است. این گونه مبل‌ها عموماً در نشیمن و فضاهایی که استفاده بیشتری از مبل می‌شود و به منظور آسایش و رفاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همین رو نیز مبل را حتی را در شکل و طرح‌های متنوع در بازار می‌بینیم. مبل‌های راحتی بر خلاف مبل‌های سلطنتی و کلاسیک، زیاد تشریفاتی طراحی و ساخته نمی‌شوند.

ویژگی‌های مبل راحتی

در ادامه مقایسه مبل کلاسیک و مبل راحتی، به ویژگی‌های مبلمان راحتی می‌پردازیم تا اگر قصد خرید مبل راحتی داشته باشید، بتوانید با خیالی آسوده و آگاهانه خرید خود را انجام دهید.

ارتفاع طولی و عرضی مبل‌های راحتی باید به گونه‌ای باشد که در حین استفاده طولانی مدت به کمر و پای شما آسیبی وارد نکرده و راحتی محض را برای شما در حین استراحت فراهم سازد. مبل‌های راحتی باید

گونه‌ای باشند که گودی کمر را بپوشانند و ارتفاع آن از سطح زمین اندازه‌ای استاندارد و مناسب باشد که به پای شما آسیب وارد نشود. سعی شود برای مبل‌های راحتی از رویه چرم استفاده نشود. رویه‌های چرم سبب تعریق شده و برای طولانی مدت نمی‌توان از مبل راحتی بهره گرفت. مبل‌های راحتی باید راحتی استانداردی را فراهم سازند؛ نه آنقدر سفت باشد که استراحت شما را برهم زند و نه آنقدر نرم که از نشستن روی آن واهمه داشته باشید! در نهایت مبل راحتی مناسب منزل است که پارچه آن پرز پرز نشود و در گذر زمان شما را دست به جیب نکند. در مطلب مبل چرمی بهتره یا پارچه‌ای، به بررسی ویژگی‌های این دو نوع مبلمان پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این دو نوع مبلمان، این مطلب را نیز مطالعه کنید.

مبل کلاسیک

برای شناخت بهتر مبل کلاسیک نیاز است قدری بیشتر با این گونه مبل‌ها شما را آشنا کنیم. همان طور که از نام آن مشخص است و در مطلب مبل کلاسیک چیست نیز اشاره کردیم، زیبایی در مبل‌های کلاسیک نهفته است. مبل کلاسیک تلفیقی از راحتی و زیبایی است. این گونه مبل‌ها گویی زمان را متوقف کرده اند و در زمان حال و آینده تمام نیازهای کاربر از مد را عرضه می‌کنند. شاید بتوان گفت که از دید مشتریان بازار مبل زیباترین مبل، مبل کلاسیک است. در طراحی دسته‌ها و تاج این گونه مبل‌ها، عموماً از چوب‌‌های خاص با طرح‌های ظریف بهره گرفته می‌شود. این نوع مبل به یک مبل همیشه ماندگار شهرت دارد و اگر بخواهیم استعاره‌ای بهتر از مبل کلاسیک داشته باشیم، باید بگویم مبل کلاسیک تقریبا شبیه به فرش‌های سنتی پر نقش و نگار است.

ظرافت در طراحی مبل کلاسیک

مبل‌های کلاسیک بسیار حرفه‌ای طراحی و ساخته شده می‌شوند. انتخاب رنگ برای پایه و دسته‌های این گونه مبل‌ها بسیار تخصصی صورت می‌گیرد. همچنین پارچه‌هایی که در ساخت مبل کلاسیک استفاده می‌شود بسیار خوش نقش و نگار و با کیفیت در نوع خود به شمار می‌روند. هم‌خوانی داشتن بسیار زیاد کلاف و پارچه نیز یکی دیگر از مزایای مبل کلاسیک به شمار می‌رود.

چوب‌های استفاده شده در مبل کلاسیک

چوب‌هایی که در ساخت مبل کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، در مقایسه با سایر مبل‌ها و به خصوص مبل‌های راحتی، بسیار مرغوب‌تر هستند. یکی از دلایلی که این گونه مبل‌ها را در میان سایر محصولات مشابه بی رقیب جلوه داده است، کیفیت متریال اصلی آن است. به عنوان مثال چوب به کار رفته در مبل کلاسیک معمولا از نوع چوب درخت گردو است. این چوب در گذر زمان کمتر دچار فرسایش می‌شود و احتمال خوردن شدن آن توسط حشرات و مورچه ها نیز بسیار پایین است. چوب‌های دیگر از جمله نراد، راش، چوب روسی، چوب افرا، چوب ماهاگونی، چوب توسکا ملچ و آبنوس نمونه‌های دیگر از انواع چوب مبل کلاسیک به شمار می‌روند.

منبت کاری مبل کلاسیک

از آنجایی که طرح و نقش مبل‌های کلاسیک بسیار ظریف هستند، از چوب‌های با کیفیت برای این منظور استفاده می‌شود. چوب‌ها در مبل کلاسیک در حین منبت کاری بسیار تراشید و برش داده می‌شوند و به همین منظور احتمال شکسته شدن و آسیب دیدگی آن‌ها بسیار زیاد است؛ به همین دلیل است که چوب انتخابی برای مبلمان کلاسیک، علاوه بر مرغوب بودن بسیار منعطف نیز می‌باشد.

دکوراسیون مبل کلاسیک

به افرادی که به زندگی شیک علاقه دارند توصیه می‌شود از مبل‌های کلاسیک بیشتر در فضای خانه خود استفاده کنند. مبلمان کلاسیک با فرش سنتی و آباژورهای قدیمی تلفیقی بی نظیر از طرح و نقش را برای شما به ارمغان می‌آورند. همچنین در خانه‌های کوچک می‌توان از این گونه مبل‌ها و البته گونه ظریف‌تر آن‌ها استفاده کرد.

مقایسه مبل راحتی و کلاسیک

حالا که با ویژگی‌های مبل راحتی و مبل کلاسیک آشنا شدید، قدری از شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو مدل مبل به اختصار گفته می‌شود. عمده تفاوت‌های مبل کلاسیک و راحتی در چهار مورد زیر خلاصه می‌شوند:

متریال و جنس مبل کلاسیک و راحتی چیست؟

برای ساخت مبل‌های کلاسیک عموماً از چوب نراد، گردو و یا راش استفاده می‌شود. از همین رو کیفیت این گونه کارها در مقایسه با مبل‌های راحتی معمول بالاتر بوده و در نتیجه قیمت آن‌ها نیز نسبت به مبل‌ها راحتی بالاتر است. پارچه به کار رفته در مبل‌های کلاسیک نیز به مراتب نسبت به پارچه مبل‌های راحتی گران‌تر و با کیفیت‌تر است. البته بسته به نوع مبل می‌توان مبل راحتی خرید که از لحاظ کیفیتی از بعضی از مبل‌های کلاسیک برتر باشد. در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم مطلب چه مبلی بخریم را که در آن به راهنمای خرید انواع مبلمان پرداخته‌ایم، از دست ندهید.با توجه به نقش مهم مبلمان در دکوراسیون داخلی، در انتخاب نوع آن بایستی دقت زیادی به خرج داد. به طور کلی مبل در ایران به سه نوع استیل، کلاسیک و راحتی تقسیم می‌شود که در این بین مبل استیل و کلاسیک به دلیل شباهت‌هایی که دارند، در برخی موارد باعث ایجاد سوالاتی در بین خریداران مبلمان می‌شوند.

تفاوت مبل استیل با کلاسیک چیست و این دو نوع مبلمان چه فرقی با یکدیگر دارند؟ با ما همراه باشید.

مبل استیل و کلاسیک؛ تفاوت‌ها و شباهت‌ها

مبل استیل یا همان سلطنتی، یکی از انواع مبلمان پرطرفدار در بین ایرانیان بوده و به دلیل ویژگی‌های خاص خود، طرفدارن خاصی نیز دارد. از ویژگی‌های بارز مبلمان استیل می‌توان به طرح‌های به کار رفته در دسته‌ها و پایه‌های این نوع مبلمان و کنده‌کاری‌هایی که با ظرافت خاصی ایجاد شده‌اند، اشاره کرد. همین طور با توجه به اینکه در ساخت قاب مبلمان استیل از چوب زیادی استفاده می‌شود، این نوع مبلمان نسبت به سایر مبل‌ها سنگین‌تر هستند.
اما تفاوت مبل استیل با مبلمان کلاسیک در چیست؟ مبل کلاسیک شباهت زیادی به مبل استیل داشته و در عین حال، این دو مبل تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. در طراحی مبل کلاسیک معمولا از اصول و قواعد سنتی پیروی می‌شود که علاوه بر اصالت، با سلیقه، زندگی و شرایط امروزی نیز سازگاری دارد. از جمله ویژگی‌های مبل کلاسیک می‌توان به کنده‌کاری‌ها و طرح‌های زیبا و با ظرافت اشاره کرد؛ اما این طرح‌ها نسبت به مبلمان سلطنتی ساده‌تر هستند. از طرفی نیز معمولا چوب به کار رفته در مبلمان کلاسیک نسبت به مبل‌های استیل کمتر است و به همین دلیل وزن مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر بوده و در شرایط یکسان نیز قیمت آن نسبت به مبلمان استیل کمتر است.

یکی دیگر از تفات‌های مبلمان استیل با کلاسیک تعداد مبلمان عرضه‌شده در ست‌های این دو نوع مبلمان است؛ چرا که مبلمان استیل معمولا به صورت ۹ نفره و در قالب یک کاناپه سه نفره، چهار مبل و دو صندلی میزبان عرضه می‌شوند، در حالی که مبلمان کلاسیک معمولا به صورت هفت نفره و برای مثال در قالب کاناپه سه و دو نفره همراه با دو مبل تک نفره به فروش می‌رسند. به همین دلیل نیز از این نوع مبلمان برای خانه‌های کوچک‌تر که تعداد مبل کمتری در آن‌ها مورد نیاز استفاده می‌شود.

در کل نیز در رابطه با تفاوت مبل استیل با کلاسیک می‌توان گفت که این دو نوع مبل تقریبا شبیه به یکدیگر هستند، با این تفاوت که مبملان کلاسیک نسبت به استیل یا سلطنتی سبک‌تر و ساده‌تر بوده و قیمت آن‌ها نیز نسبت به مبلمان استیل کمتر است. تشخیص مبل خوب از بد

مبل سنگین بهتر است یا سبک؟

در هنگام خرید مبل حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که مبل سنگین بهتر است یا سبک؟ در این مقاله همراه ما باشید تا با نکات مهم قبل از خرید مبل آشنا شویم. با آشنایی این موارد می توانید بهترین و باکیفیت ترین مبل را تشخیص داده و خریداری کنید. در ابتدا به این موضوع می پردازیم که مبل سنگین بهتر است یا سبک؟

بسیاری از افراد این طور می پندارند که هرچه وزن مبل بیشتر باشد کیفیت بالاتری دارد. اما همیشه نمی‌تواند این موضوع حقیقت داشته باشد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که مبلمان ها بی که چوب سنگینی دارند باکیفیت تر هستند. اما چوب سنگین هم میتواند بی کیفیت باشد و یا کیفیت پایین منبت کاری وجود داشته باشد و مواد بی کیفیت در ساخت آن استفاده شده باشد. می تواند رنگ و نشیمن مبل بی کیفیت باشد، پس این مبل ارزش خریدن ندارد.

در مقابل مبلمانی می تواند چوب سبکی داشته باشد اما متریال آن با کیفیت باشد و بسیار زیبا و مرغوب تولید شده باشد. در خرید مبلمان خیلی به سنگینی و سبکی آن دقت نکنید. البته این مورد اهمیت دارد؛ اما به طور صد در صد اینگونه نیست. امیدوارم جواب امیدواریم پاسخ خود را درباره اینکه مبل مبل سنگین بهتر است یا سبک؟ دریافت کرده باشید.

ویژگی مبلمان خوب چیست؟

خرید مبل خوب و باکیفیت از دغدغه فکری بسیاری از افراد برای خرید مبلمان می باشد. مواردی چون طراحی و زیبایی خاص و منحصر به فرد مبل، پشتی راحت و باکیفیت، مبل مناسب برای استراحت، وجو بالشتک های راحت و هماهنگ با همه سلیقه ها و استفاده از طراحی آرگونومیک می‌تواند از آیتم های مهم یک مبل خوب و با کیفیت باشد

کیفیت مبل تشخیص مبل خوب از بد

اگر می خواهید، مبل باکیفیت و مناسبی را خریداری کنید، باید از استاندارد بودن آن خیالتان راحت باشد. کیفیت پارچه، مرغوب بودن چوب، اتصالات چوب و پارچه و بدنه و نشیمن آن را باید با دقت بررسی کرده که از کیفیت و مرغوب بودن آن اطمینان پیدا کنید. باید از محل اتصال بدنه به پایه نحوه دوخت پارچه مبل و کوسن ها و نرمی و کیفیت نشیمنگاه مبل و مواد اولیه استفاده شده در داخل مبل اطلاعات کامل داشته باشید تا مبل استاندارد و باکیفیتی را خریداری کنید. اگر مبل باکیفیت خریداری نمایید دیگر خیالتان راحت است که این مبل، دوام و استحکام بالایی دارد و به آسانی خراب و فرسوده نمی شود و برای سالیان طولانی می توانید از آن استفاده نمایید.

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان.
شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. در اینصورت شما ارزان خریده اید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی
ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان

تشخیص مبل خوب از بد,تشخیص کلاف مبل خوب, مبل خوب چه ویژگی هایی دارد, مبل سنگین بهتر است یا سبک, تشخیص چوب راش در مبل, از کجا بفهمیم مبل شرکتی است, قیمت مبل با چوب راش, مبل بی کیفیت, از کجا مبل خوب و ارزان بخرم,