تشخیص کلاف مبل خوب کلاف مبل چیست؟ کلاف مبل همان اسکلت و استخوان بندی مبل است که سایر اجزا مانند اسنفج , فوم و فنر ها روی آن نصب میشوند ودر نهایت رویه کوبی مبل انجام میشود. پس مهم ترین نکته برای استحکام مبلمان استفاده از کلاف مبل با کیفیت است. همچنین طول عمر یک مبل وابستگی مستقیم به جنس کلاف آن دارد.

ویژگی های کلاف مبل راحتی خوب و نحوه تشخیص آن

کلاف مبل راحتی خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه تشخیص دهیم؟ این سوال ممکن است برای خیلی از افرادی که می‌خواهند یک مبل با کیفیت و درجه یک را برای خود تهیه کنند پیش آمده باشد. مبل از دو قسمت کلاف و رویه مبل درست می‌شود که کلاف مبل از چوب ساخته می‌شود و رویه مبل از پارچه.

تشخیص کلاف مبل خوب کلاف مبل چیست؟

کلاف مبل مانند اسکلت بدن می‌باشد پس از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر دارای بالاترین درجه کیفیت نباشد نمی‌توان از آن مبل خوبی انتظار داشت. کلاف مبل باید از بهترین نوع چوب و همچنین برای ساختش از بروزترین دستگاه‌های موجود استفاده شود تا کلاف مبلی با بهترین ویژگی‌های ممکن را داشته باشیم. ساخت کلاف مبل اولین قدم برای ساخت یک مبل خوب می‌باشد پس باید دقت شود تا این کلاف براساس طرح مبل باشد و کوچیک‌ترین ترک و یا ایرادی در بدنه آن وجود نداشته باشد.

تشخیص کلاف مبل خوب

خصوصیات کلاف مبل استاندارد و با کیفیت

تحمل وزن بالا: مواد اولیه درجه یک بکارگیری شده باشد، در برابر وزن های مختلف مقاوم باشد و دچار خمیدگی نخواهد شد.
مناسب برای نصب پارچه: اعمال طراحی های زیبا بر روی کار، ظاهر دلنشینی را سبب می شود تا آن در اولین نظر توجه همگان را به سمت خود جلب نماید.
ضد آب: ضد رطوبت بوده تا مایعات قادر به خسارت زایی نباشند. هم چنین آفات و بیماری های قارچی نیز هیچ گونه اجازه ای برای نفوذ به داخل بافت محصول پیدا نخواهند نمود.
دارای گارانتی معتبر: دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش باشد. تا در صورت بروز هر گونه مشکل، پشتیبانی کامل از متقاضی به عمل آید.
فاقد بخش های تیز: بخش های تیز و زائد، تراش کاری شود تا در اثز برخورد افراد اسیب نبینند.

طراحی دقیق: کارشناسان گرافیک، از طرح های رایانه ای برای ساخت محصول استفاده شده باشد. در نتیجه مهندسی شده و قوانین استاندارد و ارگونومیک به شکلی مطلوب رعایت شود.

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

اهمیت جنس چوب در کلاف مبل راحتی

ساخت کلاف مبل اولین مرحله برای ساخت مبل است و انتخاب بهترین نوع چوب اولین مرحله در ساخت کلاف مبل. انتخاب درست نوع چوب مورد استفاده در کلاف چوب دارای اهمیت فراوانی است. زیرا هر گونه چوب موجود در طبیعت دارای ویژگی‌ها و خصوصیت مخصوص به خود بوده و هرکدام برای نوعی از مبل راحتی خاصی مناسب می‌باشند. امروزه از انواع فراوانی از چوب‌ها در صنعت مبلمان استفاده می گردد مانند گردو، بلوط، ماهون، کاج و افرا که هرکدام از این چوب دارای انواع و رنگ‌های متفاوت می‌باشند. در نتیجه انتخاب بهترین نوع چوب دارای اهمیت فراوانی نیز می‌باشند.

اهمیت طراحی و کیفیت ساخت در کلاف مبل راحتی

کلاف مبل باید توسط طراح حرفه ای طراحی استاندارد سازی و ساخت ان توسط یک نجار حرفه ای انجام شود تا قطعات مبلمان هنگام رویه کوبی و مونتاژ دقیق به همدیگر متصل شوند. تا به مرور زمان بر اثر استفاده دچار مشکل یا صدای جیر جیر نشود.

یکی از نکاتی که باعث می‌گرد یک کلاف خوب را از بد تشخیص دهیم صدای غیژ مانندی است که هنگام نشستن متوجه آن میشویم اگر شما این صدا را شنیدید مطمئن باشید که کلاف مبل دارای ایراد می‌باشد و در نقاط که چوب‌ها با یکدیگر پیوند خورده‌اند مشکلی وجود دارد. یکی از دیگر ویژگی‌ها کلاف خوب مبل راحتی چوب‌ها آن می‌باشد که باید به بهترین صورت برش خورده باشند و مطابق طرح اصلی مبل باشند و در نقاط اتصال چوب‌ها هیچ مشکلی وجود نداشته باشد زیرا این نقاط حساس‌ترین مراکز کلاف مبل هستند.

انتخاب کلاف مبل بر اساس شرایط آب و هوای

شرایط آب و هوای کشور ما به دلیل اینکه با عنوان کشور 4 فصل شناخته میشود . باید در خرید مبل و چوب استفاده شده در کلاف آن نسبت به منطقه که در آن زندگی میکنید در نظر داشته باشید.
برای مثال : کشور ما بصورت عمده به دو قسمت اصلی تقسیم میشود:یک بخش اصلی مناطق خشک بوده که بیشتر قسمت را تشکیل میدهند. بهترین چوب برای کلاف مبل در این مناطق چوب صنوبر است.اما در مناطق شمالی و جنوبی کشور ما که آب و هوای شرجی دارند بهترین چوب که با طول عمر بالا در این مناطق چوب روسی یا راش گرچستان میباشد.

اگر شما بخواهید مبلمان خود را تعمیر کنید، شخص تعمیرکار اولین کاری که میکند، کیفیت و جنس کلاف را بررسی میکند و به شما میگوید که آیا این مبلمان ارزش تعمیر کردن دارد و یا خیر. اگر کلاف شما محکم نباشد و شما آن مبل را تعمیر کنید، پس از مدت کوتاهی مبلمان به حالت اولیه بازمیگردد و هزینه هایی که کرده اید به هدر میرود. اینجاست که با خود میگویید بهتر بود که به جای هزینه ی اضافی تعمیر، اقدام به خرید یک دست مبلمان جدید میکردید. پس بهتر است هنگام خرید مبلمان به کلاف آن دقت کنید که اگر زمانی خواستید مبلمان را تعمیر کنید، ارزشش را داشته باشد.

چگونه کلاف مبل خوب را تشخیص بدهیم ؟

وقتی که شما قصد خرید مبل را دارید در مرحله اول استحکام مبل دارای اهمیت بالا بوده که رابطه مستقیم با نوع کلاف مبل دارد. اما نکته که معمولا از دید عموم مخفی میماند زمان و نوع تعمیر مبل میباشد . که در این زمان تمام تصمیماتی که برای مبل شما در نظر گرفته مشود تماما نسبت به جنس کلاف و استحکام آن میباشد.
اگر بدنبال این هستید که از خرید مبل خود در بلند مدت احساس رضایت داشته باشید اولین و مهمترین بخش که باید به آن دقت کنید استحکام و دوام مبل مباشد.

کلاف مبل سلطنتی (استیل)

اصلی‌ترین متریال مبل استیل، کلاف آن است زیرا برای ساخت این نوع مبل از طرح‌های مختلفی برای درست کردن پایه‌ها، دسته مبل، طرح دادن به پشتی مبل و… استفاده می‌کنند. برای برش این چوب در برخی قسمت‌ها از منبت کاری استفاده استفاده می‌کنند. منبت کاری از هنرهای بسیار زیبا و فاخر ایران باستان است که با حکاکی بر روی چوب انجام می‌پذیرد. طرح‌های منبت کاری از هنر اصیل ایران است که نقش‌های برجسته‌ای را با چکش و دیگر ابزار منبت کاری حک می‌کنند. برای ساختن مبل استیل از چوب راش، چوب سفید و گردو استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این چوب‌ها بسیار زیاد است و اصلی‌ترین آن دیده شدن چوب در قسمت بیرونی مبل است.
مبل استیل یا سلطنتی در خانه‌های بزرگ و با دکوری سلطنتی-سنتی بسیار زیبا است. کلاف این نوع مبل‌ها اکثرا رنگ طلایی و نقره‌ای دارند و برای پذیرایی از مهمان بسیار شیک است. لاکچری‌ترین مدل مبل، مبل‌های سلطنتی هستند.

کلاف مبل راحتی

مبل راحتی از دو قسمت کلاف و رویه تشکیل می‌شود. برای درست کردن مبل راحتی بیشتر از چوب سبک و مقاوم استفاده می‌کنند و نیازی به چوب‌های تر و با انعطاف بالا نیست زیرا بیشترین قسمت چوب پوشانده می‌شود و زیبایی مبل با رویه آن نشان داده خواهد شد. استفاده از چوب سبک به این معنی نیست که مبل راحتی زود خراب می‌شود بلکه در درصد بیشتری از مبل‌های راحتی چوب را دوبل استفاده می‌کنند یعنی دو لایه چوب را روی همدیگر وصل می‌کنند و رویه کوبی را انجام می‌دهند. برای تعمیر نیز همینگونه است، اول رویه مبل را برمی‌دارند و کلاف خام مبل را ترمیم می‌کنند و سپس رویه‌کوبی را انجام می‌دهند.

در هنگام خرید مبلمان راحتی باید تمامی اجزای کلاف از یک نوع چوب باشند زیرا مقاومت در همه قسمت‌های مبل باید یکسان باشد. در غیر اینصورت به راحتی به مبل ضربه وارد می‌شود و طول عمر مبلمان پایین می‌آید. برای ساختن مبل راحتی از چوب روس و صنوبر استفاده می‌کنند که بسته به آب و هوای هر منطقه چوب به کار برده شده فرق می‌کند. چوب راش نیز جزو چوب‌های مقاوم است که برای مبلمان راحتی در برخی از تولیدی‌ها به کار می‌رود اما این نوع چوب برای مبل راحتی سنگین است و به مرور زمان اسکلت مبل را فرسوده می‌سازد.

این نوع مبل‌ها در دو حالت راحت و نیمه راحت ساخته می‌شوند. بافت نیمه راحت پایه‌های کمی بلند و ظاهری ظریف‌تر را نسبت به مبل‌های دیگر دارد و برای مهمانی گزینه‌ای زیبا است. مبل‌های راحت با پایه‌ها کوتاه و بافت داخلی مستحکم‌تر ساخته می‌شوند. این نوع مبل‌ها بیشتر برای استراحت و آرامش ساخته می‌شوند و با اکثر دکورها خوانایی دارد.

کلاف مبل کلاسیک

این نوع مبل بسیار زیبا است و برای اولین بار در اروپا تولید شد و کم کم در تمامی نقاط جهان شروع به تولید آن کردند. مبل کلاسیک دارای برش و منبت کاری بالایی هستند و طرحی زینتی دارند. چوب‌های مناسب برای این نوع مبل چوب راش، نراد، گردو و چنار است. مدل مبل‌های کلاسیک فرهیخته و اصیل هستند و با دکورهای زیادی سازگاری دارند. کلاف خام این نوع مبل با رنگ‌های طلایی و نقره‌ای تولید می‌شوند که طرفدار و تولید رنگ طلایی بیشتر است.

سه نوع مبلی که در توضیحات بالا گفته شد از اصلی‌ترین مدل‌های مبل هستند که به صورت روزانه تولید و استفاده می‌شوند و چیدمان آنها بسیار راحت است. هر کدام از این مبل‌ها زیر شاخه‌هایی دارند مانند مبل ال، چرمی، چوبی، مدرن، معاصر، تلفیق معاصر و کلاسیک، شزلون، چسترو حصیری. چوب خام این نوع مبلمان‌ها نیز همانند مبل‌های استیل، کلاسیک و راحتی به کار برده می‌شوند و طبق معمول برای تولید کلاف آن ها بیشتر از چوب گردو، راش و روس استفاده میگردد.

انواع چوب کلاف مبل و ویژگی‌های آن

چوب راش

چوب راش طرح پذیری بهتری را دارا است و راحت‌تر برش می‌خورد. اگر مبلی دارای منبت کاری و طرح و برش بالایی باشد از این نوع چوب استفاده می‌کنند. همچنین چوب راش نرمی بالایی دارد و انعظاف پذیری آن زیاد است. بافت این چوب بدون گره است و صاف و یکدست به هر طرحی که بخواهیم می‌رسیم. پس دلیل استفاده از این چوب در مبلمان بافت یکدست و جنس تر آن است، البته چوب راش مقاومت بالایی دارد اما بهترین نوع چوب برای مبل گردو است که نسبت به چوب راش قیمت بالاتر و همچنین ماندگاری بالاتری دارد.

چوب گردو

چوب گردو از سخت‌ترین گونه‌های چوب است که برای مبلمان به کار می‌رود و طرفداران بسیار زیادی دارد. همچنین قیمت بالاتری نسبت به چوب‌های دیگر دارد. چوب گردو بسیار محکم است و در عین حال وزن کمتری نسبت به چوب‌های دیگر دارد و سبک است. رنگ چوب گردو از داخل قهوه‌ای تیره است و رنگ بیرونی آن روشن‌تر است و دارای بافت راست است. یعنی خط و خطوطی که در این چوب وجود دارد مستقیم و عمودی است، البته گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که الیاف آن پیچیده و موج‌دار باشد و نشان از طبیعی بودن چوب است. چوب گردو نه تنها برای مبلمان بلکه برای میز، صندلی، کابینت و… نیز به کار می‌رود و گزینه مناسبی برای حفاظت از محیط زیست است.

چوب بلوط

بیشتر کارخانه‌ها و تولیدی‌های مبلمان از چوب بلوط برای تولید کلاف استفاده می‌کنند و به گفته متخصصان مقاومت این چوب بسیار بالا است و وزن بالا را تحمل می‌کند. رنگ این چوب همانند چوب راش تقریبا قرمز است و زیبایی خاصی را دارد. مقاومت این چوب برای خانواده‌های پر جمعیت مناسب است و همچنین ماندگاری بالاتری را دارد و فرسوده نمی‌شود، اما در عوض قیمت بسیار بالاتری را نسبت به دیگر چوب‌ها دارد.

چوب سفید

همیشه چوب را با رنگ قهوه‌ای روشن، سوخته و شکلاتی دیده‌ایم و چوب سفید جذابیت چند برابری را نسبت به چوب‌های دیگر دارا است. این چوب با عنوان صنوبر و لاله نیز شناخته می‌شود. این گونه از درخت تند رشد است و انتخاب بسیار خوبی برای درست کردن مبلمان است زیرا ترمیم آن زود انجام می‌پذیرد. مقاومت این چوب بسیار زیاد است و از نظر زیبایی و کیفیت گزینه‌ای مناسب برای انتخاب است.

چوب نراد (روس)

چوب نراد وارداتی بوده و داخل کشور رشد نمی‌کند. رنگ این چوب سفید و گاهی مایل به کرمی بوده و از گونه‌های درخت کاج است. این چوب جزو چوب‌های نرم است و شکل دهی آن بسیار راحت است. همچنین قیمت آن نسبت به چوب‌های دیگر بسیار بصرفه است، اما در مقابل نیز مقاومت کمتری دارد.

برای مبل سازی از چوب‌های دیگری نیز استفاده می‌کنند که موارد توضیح داده شده جزو پرکاربردترین و معروف‌ترین چوب‌ها برای مبلمان هستند. اگر به دنبال انتخاب گزینه‌ای عالی هستید توصیه هر فردی می‌تواند چوب گردو، چوب روس و چوب راش باشد. این چوب‌ها از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و همچنین دارای رنگ و لعاب زیبایی هستند.

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان.
شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. در اینصورت شما ارزان خریده اید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی. ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

برچسب ها: ,تشخیص کلاف مبل خوب, کلاف مبل چیست؟, اسکلت مبل,انواع کلاف مبل راحتی, قیمت کلاف مبل راحتی, قیمت کلاف مبل خام در قم, کلاف مبل استیل تهران, قیمت کلاف مبل کلاسیک, روش ساخت کلاف مبل راحتی, قیمت کلاف مبل استیل,