برای مبل فوم سرد بهتره یا اسفنج؟ شکل و ظاهر مبل مهم است اما متریال مصرف شده در تولید آن مهمتر! قیمت وسایل منزل به گونه ای بالا رفته که مانند سابق نمی توان سالی یک دست مبل عوض کرد، به همین دلیل در کنار زیبایی ظاهری باید به کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید آن نیز دقت کرد.
فوم سرد و اسفنج مواد اولیه پایه در تولید انواع مبلمان هستند که هر یک با توجه به نوع مبل و موارد استفاده آن کاربرد خاصی دارند. بنابراین باید با ویژگی های هر یک از آن ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید و مبلی مناسب سبک زندگی خود خریداری کنید.

مبلمان منزل باید از یک نشیمن راحت و نرم بهرمند باشد، از این رو نوع فوم به کار رفته در آن حائز اهمیت است. در قسمت نشیمن مبلمان با کیفیت از فوم سرد و اسفنج ۳۵ کیلویی مبل استفاده می شود. هر دو ماده از نرمی مناسبی برخوردارند ولی مهم است بدانید که ویژگی های هر یک چیست و با توجه به ویژگی های آن کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

زمانی قصد خرید مبل جدید داریم که یا برای اولین بار است یا تصمیم گرفتیم دکوراسیون داخلی را تغییر دهیم. در هر دو حالت پس از انتخاب مدل و سبک مورد نظر باید به سراغ بررسی متریال استفاده شده در ساخت مبل برویم. این موضوع از این جهت مهم است که مبلمان کالایی بلند مدت بوده و اگر کیفیت لازم را نداشته باشد در گذر زمان زیبایی و جلوه خود را از دست می دهد. باید به نکاتی مانند جنس چوب بدنه مبل یا همان کلاف، جنس پارچه روکش، سایز و ابعاد مبل و مواردی از این دست دقت داشته باشیم. یکی از نکته‌های بسیار مهم که قصد داریم در این نوشتار به آن بپردازیم توجه به جنس متریال به کار رفته در نشیمن مبل است. در ادامه با اطلاعات کاملی از فروشگاه تخصصی مبلمان لوکس به بررسی انواع اسفنج و فوم با ذکر جزئیات خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

تولید ساخت مبل با اسفنج و فوم سرد به دلخواه مشتری انجام میشود تولیدی مبل در اصفهان

مشاوره خرید مبلمان بدون واسطه مستقیم از تولید کننده ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی 

فوم سرد بهتره یا اسفنج

فوم سرد بهتره یا اسفنج ؟

فوم سرد جزء یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولاتی است که برای زیر کار و کف مبل استفاده می شود.

اسفنج به‌ دلیل جنسی که دارد بیشتر در قسمت دسته و پشتی مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد البته برخی از تولیدی ها به خواست مشتری جهت کم شدن قیمت مبل از اسفنج برای کف نیز استفاده می کنند.

هنگام خرید یک مبل خوب و با کیفیت، به نکات بسیار زیادی ازجمله کلاف و چوب بدنه، جنس پارچه، اندازه مبلمان و دیگر موارد باید توجه کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که ماهم در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم جنس نشیمن مبل می باشد. در ساخت نشیمن مبل یا از فوم سرد استفاده می شود یا اسفنج

برای کف مبل فوم سرد بهتره یا اسفنج؟

نوع مواد استفاده‌ شده در فوم مبل نیز بستگی به کاربرد مبلمان و درجه راحتی که از آن انتظار داریم، بستگی دارد. اولین چیزی که باید بدانیم فوم سرد و اسفنج هر دو از مواد اولیه بسیار خوب برای مبلمان هستند و بسته به نوع مبلمان مورد استفاد ه قرار می گیرند.

کف مبل یکی از اصلی ترین اجزای مبل می باشد که بر روی ظاهر و طرح‌ مبل تاثیر می گذارد. همچنین اگر از یک کفی مناسب استفاده کنید مبل دارای طول عمر بیشتری می باشد.

در مقایسه ی فوم سرد و اسفنج می تواند که انواع فوم مبلی برای کف و نشیمن گاه اصلی مبل مناسب تر است زیرا مواد تشکیل دهنده فوم سرد و انواع فوم دارای جنس و کیفیت بیشتری هستند که باعث شده شکل ظاهری و مبل زیبا تر باشد و مبل دارای طول عمر بیشتری شود. البته این نکته را نیز باید گفت که قیمت فوم سرد با توجه به جنس آن دارای قیمت بیشتری نسبت به اسفنج مبلی است. به همین دلیل است که تولیدی هایی مثل تولیدی بهین مبل به درخواست مشتری برای کف مبل از اسفنج و یا فوم سرد استفاده می‌کند.

فوم یکی از مهم ترین قسمت های مبلمان به حساب می آید چون روی راحتی مبلمان تاثیر زیادی دارد. همچنین احتمال خراب شدن فوم مبلمان بعد از چند سال بسیار زیاد است چون فوم قبلی دیگر مانند قبل نیست و باید عوض شود. معمولا افراد در هنگام خرید فوم جدید بسیار سردرگم می شوند و نمی دانند دقیقا باید کدام فوم را بخرند

تشخیص فوم سرد از فوم گرم:

اگر شما هم می‌خواهید سرویس خواب یا مبلمانی مناسب را خریداری کنید بهتر است از جنس متریال های به کار رفته در آن آگاه باشید. اگر می‌خواهید بدانید سرویس مورد پسند شما از چه نوع فومی ساخته شده کافیست با انگشت های خود به قسمتی از فوم فشار زیادی وارد کنید.

در چنین حالتی با توجه به توضیحاتی که در بخش های قبلی دادیم، اگر جای انگشتان شما باقی بماند به معنی استفاده از فوم گرم بوده و اگر به حالت قبلی خود برگردد و اثر انگشت شما محو شود به معنی فوم سرد است. این راه بهترین روش تشخیص فوم سرد از فوم گرم است. می‌توان گفت: کاربرد های فوم سرد روز به روز در صنایع مختلف در حال رشد بوده و مخصوصا در ساخت انواع ست های گفته شده به متریالی اصلی تبدیل شده است.

سفت بودن، عدم انعطاف پذیری، روند تولید خطرناک فوم های گرم، گود شدن محل مورد فشار واقع شده و در نهایت کیفیت و عمر کمتر این فوم ها موجب شده تا در سال‌های اخیر تولید فوم گرم با کاهش بسیار زیادی همراه باشد و جای خود را به فناوری فوم های سرد بدهند. امروزه کاربردهای فوم سرد در صنایع مبلمان سازی و ساخت سرویس های خواب از هر زمان دیگری در گذشته بیشتر است.

به چه نوع فومی “سرد” گفته می‌شود؟

در حالت کلی فوم ها با استفاده از مواد شیمیایی مخصوصی در کوره و با دمای پایین ساخته می شوند. فوم ها کاربردهای مختلفی دارند و تنها برای مبلمان استفاده نمی شود. مصرف کنندگان صنایع مختلف از انواع فوم بهره می گیرند، برای مثال در ساخت نشیمن و تکیه گاه صندلی خودروها هم از فوم سرد استفاده می شود. هر چقدر از دمای کمتری در کوره برای ساخت فوم ها استفاده شود تعداد مولکول های بیشتری از آن در کنار هم قرار می گیرند. این نحوه تولید سبب می شود که فوم های سرد بالاترین خاصیت ارتجاعی را داشته باشند. آزمایشات نشان داده اگر فوم سرد را به مدت ۲۴ ساعت زیر لاستیک ماشین قرار دهید، پس از خارج کردن سریع به حالت اولیه خود بر می‌گردد!!!! فوم سرد ۱۲ سانتی جزء پرکاربردترین نوع فوم در ساخت نشیمن مبل ها است. به شکل تقریبی عمر مفید فوم های سرد نزدیک به ۵ سال در نظر گرفته شده است.

فوم سرد چیست؟

نام فوم سرد ممکن است شما را به‌اشتباه بیندازد و تصور کنید که با خریدن مبل چرمی که از فوم سرد ساخته ‌شده است، دیگر سلامت مبل‌هایتان تضمین‌شده است؛ اما با وجود اینکه فوم سرد یک محصول بسیار بادوام و کیفیت است نباید مزایای این محصول شمارا گمراه کند که دیگر به بررسی سلامت مبل چرمی خود رسیدگی نکنید.

نشیمن مبل زمانی که از فوم سرد در آن استفاده ‌شده است مقداری خشک و سفت است و در مقایسه با مبلمان راحتی میزان نرمی کمتری دارد. از فوم سرد بیشتر در قسمت نشیمن مبل استفاده می‌شود و فوم‌های سرد در بازار انواع مختلفی داشته که با قیمت‌ها و درجات کیفی متفاوتی ارائه می‌گردند.

اسفنج چیست؟

نام اسفنج نیز مانند فوم سرد ممکن است که شما را به ‌اشتباه بیندازد. البته در رابطه با اسفنج‌ها ممکن است شما در ابتدا فکر کنید که اسفنج یک محصول غیرقابل اعتماد و بدون کیفیت است؛ اما در واقع این تفکر به‌هیچ‌وجه صحیح نیست. در واقع اسفنج‌هایی که تراکم و وزن بالایی دارند از جمله برترین مواد اولیه جهت مصرف در قسمت نشیمن مبلمان راحتی است؛ زیرا نرمی و حالت ارتجاعی خیلی خوبی دارد.

هرچقدر تراکم و میزان وزن اسفنج بیشتر باشد عمر آن طولانی‌تر بوده و کیفیت بهتری خواهد داشت. اغلب تولید‌کنندگان مبل‌های راحتی، برای قسمت نشیمن مبلمان از اسفنج ۳۵ کیلویی پرتراکم استفاده می‌کنند.
البته شرکت‌هایی هستند که انواع بهتر و باکیفیت‌تر اسفنج را به بازار عرضه کرده‌اند که بانام‌هایی مثل یورولوکس و HR در بازار مصرف وجود دارند.

اسفنج بهتر است یا فوم سرد؟

البته که هردوی این موارد از مواد اولیه مناسب جهت ساخت مبلمان هستند و باعث افزایش طول عمر مبل راحتی می‌شوند؛ اما هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و نمی‌توان گفت که کدام یک از آن‌ها مطلقاً برتر از دیگری است؛ اما طبق آمار حدود ۸۵ درصد از مبل‌های راحتی در قسمت نشیمن خود از اسفنج با تراکم ۳۵ کیلویی استفاده می‌کنند و برای ۹۵ درصد مبل‌های سلطنتی و استیل نقاشی هم از فوم سرد استفاده می‌شود.

پس به‌ طورکلی هم از اسفنج‌ها استفاده‌شده و هم از فوم‌های سرد؛ گاهی دیده‌شده که در قسمت کف مبل هم از اسفنج و هم از فوم به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. ولی استفاده از فوم به جهت افزایش ماندگاری و طول عمر بهتر است. البته در صورتی‌که اسفنج استفاده‌شده چگالی بالا و نیز قابلیت شسته شدن را داشته باشد، باگذشت زمان شکل خود را حفظ کرده و به‌هیچ‌وجه تغییر حالت نمی‌دهد.

اسفنج یورتان یا پلی یورتان چیست؟

یکی از پرکاربردترین و شناخته شده ترین اسنفنج هایی که در ساخت کف مبل استفاده می شود، اسفنج پلی یورتان است که به نام اسفنج یورتان معروف است. از اسفنج یورتان با برش هایی در ابعاد متفاوت برای قسمت های گوناگون مبل استفاده می شود.

اسفنج اچ آر به چه نوع اسفنجی گفته می‌شود؟

نوعی دیگر از اسفنج پلی یورتان، اسفنج اچ آر است. تفاوت اسفنج اچ آر با سایر اسفنج ها نحوه تهیه و ساخت آن است. این نوع اسفنج با حرارت غیر مستقیم و دمای کم ساخته می شود. شرایط ساخت اسفنج اچ آر و استفاده از دمای پایین باعث می شود مولکول‌های بیشتری در کنار هم قرار گیرند و خاصیت ارتجاعی اسفنج را افزایش دهند. اسفنج های HR نسبت به سایر مدل های اسفنج نرم تر بوده و طول عمر بیشتری دارند زیرا اصلا خاصیت ارتجاعی خود را از دست نمی دهند.

درباره تولیدی مبل لوکس اصفهان:

تولیدی مبل لوکس اصفهان دارای تجربه ی بسیاری در زمینه تولید و فروش و عرضه انواع با کیفیت ترین مبل های راحتی می باشد و دارای مدل های متنوع خاص انواع مبل از جمله مدل مبل تیکا و مدل مبل چستر و مدل مبل ژینو می‌باشد.
مبلمان چستر جزء بهترین و پرفروش ترین مدل های مبل می باشد و شما می‌ توانید این مبل‌ ها را با خرید مستقیم مبل از تولیدی با بهترین و کمترین قیمت خریداری کنید.

تولیدی مبل لوکس اصفهان از تولیدی های خوب و معتبر امروزی است که توانسته است با ارائه ی محصولات با کیفیت و زیبا به مشتریان خود رضایت و اعتماد آن ها را جلب کرده و باعث کسب اعتماد مشتریان در سراسر کشور شود

شما نیز می توانید از محصولات مبل لوکس در سایت مبل لوکس دیدن فرمایید و در صورت داشتن هر گونه سوال ، پاسخ خود را از پشتیبانان ما دریافت کنید

سوالات متداول

برای مبل راحتی فوم سرد بهتره یا اسفنج؟

با توجه به سبک و استایل مبل های راحتی و موارد استفاده آن ها توصیه می شود از اسفنج با دانسیته بالا یا اسفنج های اچ آر استفاده کنید.

برای مبل سلطنتی فوم سرد بهتر است یا اسفنج؟

برای مبلمان سلطنتی فوم سرد پیشنهاد می شود، این نوع مبل ها با توجه به استیل خاص خود نیازمند فوم های استاندارد از نظر سایز و ضخامت هستند.

در حالت کلی فوم سرد بهتره یا اسفنج؟

فوم سرد و اسفنج هر دو مواد اولیه مرغوب و با کیفیتی هستند که با توجه به نوع مبلمان شما می توانند برای تعمیر و تولید مبل استفاده شوند.

تنیجه گیری:

خوب با این تفاسیر کدام یک از این مواد اولیه (فوم سرد یا اسفنج) برای نشیمن مبل ما خوب هست و باید از کدام یک استفاده کنیم؟ استفاده از هر دوی این مواد اولیه در مبلمان شما می تواند عمر و دوام خوبی را رقم بزند اما هر یک از این دو مواد اولیه دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند و نمی توان انکار کرد که بر هم برتری دارند اما آنچه می توان گفت و به آن اشاره داشت این است که ۹۹ درصد مبلمان سلطنتی و استیل در نشیمن از فوم سرد و ۸۰ درصد از مبلمان راحتی در نشیمن خود از اسفنج پرتراکم ۳۰ یا ۳۵ کیلیویی بهره برده اند.

باز هم این نکته را فراموش نکنیم که این نام ها یک سوی مبلمان و سوی دیگر وجدان و صداقت تولید کننده قرار دارد که عمر مبل شما را رقم می زند.

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان.
شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. در اینصورت شما ارزان خریده اید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی. ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید  خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

برچسب ها: ,عکس فوم سرد, قیمت فوم سرد درجه یک, عکس فوم سرد و گرم, قیمت فوم سرد مبل راحتی, تفاوت فوم سرد با اسفنج ۳۰ کیلویی, قیمت فوم سرد ۱۰ سانتی, فوم سرد ۳۵ کیلویی,فوم سرد بهتره یا اسفنج,