مبل کهنه را چیکار کنیم ؟ بازسازی مبلمان کهنه, تعمیر مبل در اصفهان, مبلمان بعد از سالها استفاده جلوه سابق را ندارد و کمی قدیمی و رنگ‌ورورفته به نظر می‌رسد؟ این صرفا دلیل نمی‌شود که به‌فکر خریدن مبل تازه بیفتید. راهکارهای متعددی برای نو کردن مبل کهنه وجود دارد. شما می‌توانید این راهکارها را جایگزین کارهایی مثل خرید مبل جدید یا عوض‌کردن کامل روکش‌ها کنید. اما چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟ این سؤالی است که در ادامۀ مطلب، جوابی برایش خواهیم داشت و راهکارهایی مناسب، ساده و مقرون‌به‌صرفه برای این منظور در اختیارتان خواهیم گذاشت. راهکارهایی که قبل از تصمیم به خرید مبلمان جدید باید حتما بخوانید. به کمک این راهکارها حتی اگر قصد خرید مبلمان جدید را هم دارید،‌ می‌توانید از مبلمان کهنه‌تان در چیدمان اتاق خواب،‌ کتابخانه باغ یا… استفاده کنید. همراه ما باشید.

مبلمان کهنه مسلما ظاهر دکوراسیون شما را زشت خواهد کرد در نتیجه باید برای تغییر آنها راهی درست را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که مبل کهنه را می توان با روش های متعددی تغییر داد که در ادامه این روش ها را توضیح خواهیم داد تا با آنها آشنا شوید و بدانید که باید با مبل کهنه را چیکار کنیم ؟ شما می توانید مبل کهنه را هم با روش های مختلفی بازسازی کنید و هم می توانید آنها را تعویض نمایند که انتخاب آن بسته به بودجه و شرایط و سلیقه شما دارد.باید بگوییم که برخی مبلمان های کهنه اسکلت سالمی دارند در نتیجه می توان آنها را تعمیر نمود و با طرح و رنگ دیگری هم ان را تزیین کرد اما اگر اسکلت آن سالم نیست و یا اگر مدل آن را نمی خواهید می توانید به صورت کلی مبلمان را تعویض کنید. شما باید در هر حالت روش های مقرون به صرفه و مناسب را انتخاب کنید تا با کمک آن مبل های کهنه خود را تغییر بدهید.

تعمیرات و تعویض روکش انواع مبل راحتی مبل تختخوابشو و مبل ریلکسی در اصفهان. تعمیر مبل در اصفهان.

مشاوره تعمیرات و بازسازی مبل ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی. تولیدی و تعمیرات مبل لوکس اصفهان.

مبل کهنه را چیکار کنیم؟

مبل کهنه را چیکار کنیم؟ بازسازی مبلمان کهنه

بازسازی و تعمیرات مبلمان کهنه یکی از روش های مناسب برای نگهداری مبلمان ها و پرداخت هزینه کمتر می باشد. بازسازی مبلمان کهنه خود روش های مختلفی دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

تعمیرات و تعویض روکش مبل

تعویض کوسن و تشک های مبل

رنگ کاری مجدد مبلمان

خرید کاور مبل جدید

خرید پیراهن مبل جدید

شستشوی مبلمان

با انجام مراحل گفته شده شما می توانید به راحتی مبلمان خود را بازسازی کنید و از آنها مدت زمان بیشتری استفاده کنید که این بر روی هزینه های پرداختی شما تاثیر می گذارد و آن را کاهش می دهد. بازسازی مبلمان کهنه یکی از روش های به صرفه می باشد که امروزه قیمت بالای مبلمان های جدید سبب گشته تا افراد به بازسازی مبلمان های خود بپردازند. بسته به میزان خرابی و آسیب دیدگی مبلمان خود می توانید روش بازسازی را انتخاب کنید مسلما مبلمانی که سالم تر هستند تنها با یک کاور جدید به روز تر می شوند و نمونه های قدیمی و خراب تر نیاز به بازسازی بیشتری دارند تا بتوانند برای استفاده آماده شوند. مبل کهنه را چیکار کنیم؟

روش های تعمیرات مبل با کمترین هزینه

معمولاً به دلیل هزینه بالای پارچه و دستمزد تعویض روکش مبل تا زمانی که فوم و اسفنج مبل فرسوده نشده افراد از تعویض پارچه مبلمان خودداری می‌کنند که البته کار معقولی هم است. حتی در زمان از دست رفتن شکل و انعطاف فوم و اسفنج مبل، لزوماً نیازی به پرداخت هزینه های زیاد برای تعمیر مبل نیست در اینجا چند روش برای تعمیر مبلمان با کمترین هزینه را به شمت توضیح میدهیم.

شستشوی پارچه مبل و رویه کوبی مجدد

روش اول مقرون به صرفه برای تعمیر مبلمان با کمترین هزینه پیشنهاد میکنم در صورتی که پارچه مبل شما ظاهر و کیفیت خود را از دست نداده و از طرح و رنگ پارچه مبلتان رازی هستید از تعمیر کار بخواهید روکش مبل را جدا کرده شستشو نماید بعد از تعویض فوم و اسفنج مبل مجدد همان پارچه قبلی را رویه کوبی نماید.

فقط تعویض روکش مبل

روش دوم اگر پارچه مبل شما با کیفیت نبوده یا از طرح و رنگ ان راضی نیستید یا به هر دلیلی خراب شده و قصد تعویض روکش مبل را دارید چک کنید ببینید اسفنج و فوم مبل سالم هست یا باید تعویض شود یا اینکه کمی افت کرده اگر اسفنج ها سالم است برای تعمیر شما فقط دست مزد تعویض روکش را میپردازید در این صورت مبل شما با کمترین هزینه نو میشود

تعویض روکش مبل بدون تعویض اسفنج ها

روش سوم اگر مبل شما بیشتر از ۳ سال استفاده نشده احتمالا فقط اسفنج و فوم ان کمی افت کرده در این صورت با تعمیر کار صحبت کنید و از او بخواهید اسفنج ها را کمی تقویت کند و روکش مبل را تعویض کند این روش هم برای شما هزینه کمی در بر دارد.

تغییر ظاهر مبلمان با کمترین هزینه

روش چهارم درصورتی‌که از تکراری بودن طرح و رنگ پارچه مبل به ستوه امده اید می‌توانید با تعویض کم‌هزینه و آسان تشک و کوسن‌های مبل،و یا خرید پیراهن مبل با رنگ دلخواه با کمترین هزینه مبلتان را نو کرده و تنوع خوشایندی را برای خودتان به ارمغان بیاورید.

نوسازی مبل با شستشو

روش پنجم در بعضی موارد مبلمان کثیف شده و با سشتشوی معمولی در منزل تمیز نمیشود شما فکر میکند باید روکش ان را تعویض کرد مبل را به مبل شوئی بدهید تا انها این کار را با دستگاه مخصوص انجام بدهند مبل شما با کمترین هزینه نو میشود.

تعویض یا بازسازی مبلمان کهنه

برای مبلمان کهنه خود شما همواره دو روش پیش رو دارید یکی تعویض آنها و دیگری بازسازی آنها می باشد که هنگام انتخاب هر مورد باید به نکات متعددی توجه کنید. تعویض یا بازسازی مبلمان هر کدام دو روش جداگانه هستند که در این زمینه باید بگوییم اگر شما مبلی در اختیار دارید که بسیار سنگین آسیب دیده و کاملا کهنه شده است و بازسازی آن هزینه سنگینی را به همراه دارد بهترین کار تعویض کامل مبلمان می باشد زیرا هزینه بازسازی را می توان برای تهیه مبلمان جدید قرار داد که به صرفه تر هم است. اما برای مبلمانی که اسکلت سالم، پارچه سالم دارند تعویض ابر ها می تواند مناسب باشد که این یک روش بازسازی این و در صورت خراب بودن تنها پارچه هم می توان با را بازسازی کرد حال یا با روش تغییر کامل پارچه و یا با استفاده از روکش مبل یا همان کاور که انتخاب رنگ و جنس آن هم بستگی به سلیقه و بودجه شما دارد. باید بگوییم که تعویض یا بازسازی مبل کهنه را می توان پس از مشاوره گرفتن با مراکز بازسازی هم انتخاب کرد مسلما آنها زمان مراجعه و مشاهده مبلمان هزینه بازسازی آنها را در اختیار شما قرار خواهند داد تا بدانید که به صرفه است ان را بازسازی کنید یا باید به فکر یک مبلمان جدید باشید.

بازسازی روکش های مبلمان کهنه

در پاراگراف بالا به این سوال پاسخ دادیم که مبل کهنه را چیکار کنیم ؟ حالا همان گونه که گفتیم در صورتی که مبلمان شما از نظر اسکلت و بافت و نشیمن سالم هستند و تنها روکش آنها خراب شده و کیفیت خود را از دست داده است می توان به راحتی با بازسازی روکش مبلمان جلوه و زیبایی آن را حفظ کرد. قابل ذکر است که بازسازی روکش هم خود دو روش دارد که در یک مورد باید. مبلمان را در اختیار مراکز بازسازی قرار داد تا با کمک دستگاه مخصوص مبلمان را کاور کنند و روکش بدهند که این کاملا ثابت است و قابل تغییر نیست.

در روش دیگر شما می توانید کاور های کش دوزی شده ای را تهیه کنید که به راحتی بر روی مبلمان ها قرار می گیرند و قابل تغییر هستند، این کاور ها را می توان در صورت نیاز به راحتی از روی مبل برداشت و شستشو داد. ناگفته نماند که انتخاب روش به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد که هزینه روکش های دائمی برای بازسازی تا حدودی بیشتر از نمونه های کاوری می باشد از این رو برخی افراد نمونه کاور را انتخاب می کنند تا بتوانند هر ساله با تعویض آنها ظاهر جدیدی به مبلمان خود ببخشند.
تعویض کردن کوسن های مبل کهنه

یکی از روش های بازسازی مبلمان کهنه همان گونه که گفتیم تعویض کوسن آنها می باشد، شما می توانید هم کوسن های قبلی مبلمان ها را با پارچه جدید روکش کنید که در این صورت می توان رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرد، هم می توان در صورت سالم بودن پارچه کوسن و پسندیدن رنگ کوسن آنها را با دکمه مخصوص کوسن تزیین نمود که این زیبایی آنها را دو چندان خواهد کرد. با خریدن چند کوسن جدید هم ظاهر جدیدی به مبلمانتان می‌ بخشید و هم دکوراسیون داخلی را کمی بهبود می‌ دهید. از آنجا که هزینه کمی صرف خرید کوسن‌ های جدید می‌ کنید انتخاب ایده‌آلی برای نو کردن مبل کهنه خواهد بود. انتخاب یک روش مقرون و به صرفه برای داشتن مبلمان جدید مسلما بسیار ساده است. با تعویض کوسن های مبلمان کهنه می توان تاثیر به سزایی بر روی ظاهر مبلمان ها گذاشت که البته هزینه کمی هم به همراه دارد در نتیجه توصیه می شود از کوسن های آماده موجود در بازار انتخاب کنید که قیمت مناسب تر و رنگ‌بندی متنوع تری هم دارند.

چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟ با خریداری کوسن‌های جدید

با خریدن چند کوسن جدید، هم ظاهر نویی به مبلتان می‌بخشید و هم دکوراسیون داخلی را کمی بهبود می‌دهید. ازآنجاکه هزینه کمی صرف خرید کوسن‌های جدید می‌کنید، انتخاب ایدئالی برای نو کردن مبل کهنه خواهد بود. حتی برای کمترکردن این هزینه می‌توانید به‌جای سفارش‌دادن کوسن با طرح و رنگ دلخواه، از محصولات موجود در بازار استفاده کنید.
اگر قصد سفارش کوسن داشتید، می‌توانید با هزینه کمتری این کار را انجام دهید: برای نیمی از کوسن، پارچه‌ای معمولی و مقرون‌به‌صرفه انتخاب کنید و نیمه دیگر را از جنس پارچه‌ای مرغوب انتخاب کنید که بیشتر در چشم باشد.

تعویض روکش

شاید رایج ‌ترین مشکل در مبلمان روکش ‌های از ریخت افتاده و رنگ و رورفته است که بدجور هم توی چشم می ‌زنند. این مسئله با وجود اینکه بدنه‌ مبل کاملا سالم است به وفور اتفاق می ‌افتد. با این حال برطرف کردن این مشکل هم ساده است هم هزینه‌ چندانی در بر نخواهد داشتت. تنها کافی است روکشی زیبا و تازه به مبل خود بکشید تا آن را کاملا نونوار کنید. با تغییر رنگ و طرح روکش حتی حال و هوایی تازه به دکوراسیون همیشگی خانه خود دهید!

تعمیرنشیمن

دومین مشکلی که در مبلمان به وفور پیش می ‌آید خرابی نشیمن است. نشیمن ‌هایی که پف خود را از دست می ‌دهند و هنگام نشستن بر روی آنها چنان فرو می ‌روند که حس غرق شدن بهتان دست می‌ دهد. خب چاره چیست؟ تعمیر نشیمن کار دشواری نیست شما می ‌توانید با استفاده از پالت زیر مبل خود را محکم کنید و با استفاده از پشم شیشه و موادی مشابه داخل بالش نشیمن را پر کنید. راه حل دیگر به خصوص برای مبل ‌هایی که نشیمن ‌هایشان جدا می‌ شوند این است که تنها بالش ‌های نشیمن را عوض کنید تا راحتی همیشگی مبل را به آن بازگردانید.

اهدای مبل به افراد نیازمند

یکی از راه هایی که می توانید از آن برای خلاص شدن از مبل قدیمی خود انجام دهید این است که آن ها را به افرادی که نیازمند هستند و یا موسساتی که به افراد نیازمند کمک می کند اهدا کنید، اما باید به این مورد توجه داشه باشید که مبلی که می خواهید اهدا کنید نباید به شکلی باشد که به هیچ عنوان قابل استفاده نباشد و یا ظاهر بسیار زشتی را داشته باشد، خودتان را جای کسی بگذارید که قرار است آن را دریافت کند، آیا احساس خوبی می گیرید از مبلی که دریافت می کنید؟ آیا می توانید آن مبل را قبول کنید؟

اگر فکر می کنید مبل شما به خوبی این شرایط را دارد بهتر است دریغ نکنید و آن را به افراد نیازمند اهدا کنید، مخصوصا در جامعه ی الان که متاسفانه افراد نیازمند زیادی داریم.

فروش مبلمان قدیمی

اگر فکر می کنید مبلمان قدیمی شما به شکلی است که می تواند مشتری داشته باشد و ارزش این را دارد کسی برای آن پولی بدهد، شما می توانید آن ها را به فروش بگذارید، باز هم می توانید از بازار های آنلاین کمک بگیرید و یا با مراجعه به سمساری های شهرتان آن ها را به فروش بگذارید؛ فراموش نکنید که قیمتی که برای فروش آن ها تعیین می کنید می بایست یک قیمت منصفانه باشد. مبل کهنه را چیکار کنیم؟

تعمیر و استفاده مجدد

کمی بیشتر فکر کنید، آیا می توانید از مبلمان قدیمی تان در کنار مبلمان جدیدی که قصد دارید تهیه کنید استفاده کنید؟ آیا مبلمان قدیمی امکان تعمیر دارد؟ ارزش این را دارد که برای تعمیر آن هزینه کنید؟

شما می توانید با مراجعه به یک تعمیرکار مبلمان از او بخواهید که مبلمان شما را تعمیر کند، حتی می توانید مبلمان خود را از نظر ظاهری هم تغییر دهید و پارچه های آن را عوض کنید، اگر فکر می کنید مبلمانتان ارزشش را دارد باید بگویم که به ریسک اش می ارزد، امتحانش کنید.

بررسی ظاهری مبل

سعی کنید با بررسی ظاهر و شکل مبلمان خود، بررسی پارچه، رنگ و روی مبل و چوب های مبلمان به یک نتیجه برسید، آیا ظاهر مبل مطلوب است و می توان از آن همچنان استفاده نمود یا خیر؟ آیا می توان آن را با کمی هزینه تعمیر کرد و یک حالت ظاهری بهتری به آن داد؟ و سوالات دیگری که می توان برای حالت ظاهری مبلمان در ذهن داشت.

کارایی مبل

مورد دیگری که در ادامه ی این بخش از مقاله ی با مبل کهنه را چه کنیم قرار است بخوانید، این است که سعی کنید مبلمان خود را بررسی کنید، آیا چوب آن می تواند حداقل ۱-۲ سال کار کند و مشکل ساز نشود؟ آیا پارچه ی آن همچنان مقاوم است و به راحتی دچار پارگی نمی شود؟

اگر مبلمان شما فنر هم دارد، سعی کنید آن را هم مورد بررسی قرار دهید، روی مبل بنشینید و ببینید آیا فنر ها به درستی عمل می کنند؟ صدای ناهنجار ندارند؟ اگر این موارد به درستی کار می کردند می توانید یک تجدید نظر هم داشته باشید.

کمک از تعمیرکاران مبل را دست کم نگیرید، می توانید با مراجعه به یک تعمیرکار مبلمان، از او بخواهید که مبلمان شما را بررسی کند، اگر بخشی از مبلمان مشکلی دارد و کارایی خود را از دست داده و یا در آینده نه چندان دور می تواند مشکل ساز شود، به شما بگوید و آن زمان شما هستید که تصمی می گیرید مبلمان خودتان را تعمیر کنید و یا تعویضش کنید.

واگذاری رایگان در بازار های آنلاین

یک راه دیگری که قرار است در مقاله ی با مبل کهنه چه کنیم به شما ارائه دهم این است که با تهیه ی تصاویر واضح از مبلمان خود، تصاویر را در بازار های آنلاینی مانند دیوار و… قرار دهید تا افرادی که به آن نیاز دارند با شما تماس بگیرند.

تعمیرات و تعویض روکش انواع مبل راحتی مبل تختخوابشو و مبل ریلکسی در اصفهان. تعمیر مبل در اصفهان.

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان.
شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. در اینصورت شما ارزان خریده اید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی
ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید  خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

برچسب ها: ,تبدیل مبل قدیمی به چستر, تزیین مبل کهنه, بازسازی مبل های قدیمی, فروش مبل کهنه, تزيين مبل با پارچه, تعمیرات مبل در اصفهان,مبل کهنه را چیکار کنیم؟,