کدام مبل مناسب خانه کوچک است؟ امروزه با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک‌تر شدن فضای خانه‌ها، چیدمان درست منازل برای استفاده حداکثری از فضای مفید خانه امری بسیار مهم است. این مسئله باعث شده تا طراحی‌ها و تولیدات المان‌های دکوراسیون به صورتی باشد که اکثر لوازم کاربردهای چندگانه داشته باشند تا علاوه بر اشغال کردن فضای کمی بتوانند جایگزین چند وسیله کاربردی باشند.

با این حال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد انتخاب مبل مناسب خانه کوچک است که علاوه بر داشتن زیبایی باعث کوچک‌تر شدن فضا نشود.

در اینجا تعدادی از محصولات مبل راحتی و مبل ال کمجا برای خانه های کوچک را مشاهده میکنید.

محصولات کمجا تولیدی مبل لوکس با رنگ و ابعاد دلخواه مشتری نیز قابل سفارش میباشد

شما تمای این محصولات را مستقیم از تولیدی خرید میکنید.

شماره های ارتباطی تماس واتس اپ ایتا بله ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰

انتخاب مبل مناسب، تزیین و چیدمان مبل مناسب خانه های کوچک

یکی از دغدغه های هموطنان عزیزی که در خانه های کوچک ساکن هستند، انتخاب مبل مناسب و خرید اثاثیه و مبلمانی ست که هم بتوانند آن را به خوبی با پلان و دیزاین منزل هماهنگ کنند، هم در صورت لزوم تغییر دکوراسیون دهند و یا اگر ساکن خانه اجاره ای هستند، بتوانند به آسانی آن را با خود به خانه بعدی ببرند.

علاوه بر این، خرید مبلمان سازگار با خانه های کوچک و یا خانه های اجاره ای از پرسش های مهمی است که ما در مشاوره های دکوراسیون چیدمان منزل عروس و راهنمایی های خرید جهیزیه عروس داماد های جوانی ست که در آغاز زندگی مشترک قرار است خانه ای برای خود اجاره کنند، مکررا با آن روبرو هستیم.

این نوشته کوتاه نه تنها برای دوستان عزیزی که ساکن خانه های کوچک هستند، مفید است بلکه بی شک می تواند برای هموطنان ساکن خانه های اجاره ای یا موقت نیز مفید باشد. یک راهنمای عالی و جامع انتخاب مبل برای خانه های کوچک یا خانه های موقت را از طراحان دکوراسیون اتود بخوانید.

مبلمان ال

به طور کلی مبل ال مدلی از مبلمان مدرن و راحتی است که میتوان در دسته مبل مناسب خانه کوچک قرارداد. این مدل به دلیل سادگی زیاد و یکپارچگی فضای بسیار کمی را اشغال کرده و از اتلاف فضا تا حد زیادیی جلوگیری می‌کند.

مبل ال به دلیل داشتن زاویه ۹۰ درجه به سادگی در کنج قرار میگیرد که همین امر موجب بازتر شدن محیط می‌شود از این رو یکی از بهترین انتخاب‌ها برای منازل با متراژ پذیرایی کوچک است. از سوی دیگر به دلیل سادگی این مدل مبلمان استفاده از صندلی‌های تکی متنوع برای زیادتر شدن تعداد صندلی استفاده کرد و همچنین محیطی گرم و آرام جهت استراحت و پذیرایی از مهمانان ایجاد کرد.

با افزایش محبوبیت مبلمان ال، تعداد تنوع در مدل‌های آن تا حدی بالا رفته که دیگر هر فردی با توجه به سلیقه خود می‌تواند مدلی مناسب از انواع راحتی، کلاسیک، چستر، سلطنتی و … را در قالب مبل ال داشته باشد.

همچنین میتوانید قیمت مبل ال تولیدی‌ها را در سوفا مبل مشاهده کنید.

استفاده از نیم ست

اگر مبلمان ال مورد پسند شما نیست و ترجیح می‌دهید به جای استفاده از یک مبل یکپارچه، مبلمان شما از چند بخش جداگانه تشکیل شود می‌توانید به جای استفاده از یک ست کامل مبلمان، یک نیم ست مناسب و ساده انتخاب کنید تا چیدمانی ایده آل داشته باشید. نیم ست ها هم انتخاب خوبی برای مبل مناسب خانه کوچک حساب می‌شوند.

نیم ست‌ها معمولا از یک مبل بزرگ دو یا سه نفره به علاوه دو مبل تکی تشکیل می‌شوند که به شما کمک می‌کند چیدمان مورد نظر خود را داشته باشید. بر خلاف معمول که گفته می‌شود مبلمان از دیوار فاصله داشته باشد در منازل کوچک استفاده از هر کنج و دیوار بلا استفاده به بازتر شدن محیط کمک می‌کند.

از این روی بهتر است مبلمان را به نحوی قرار دهید که در غیر مفیدترین قسمت قرار گرفته از ایجاد شلوغی در محیط جلوگیری نماید.

سبک چیدمان مینیمال

به طور کلی بهترین انتخاب برای چیدمان فضای پذیرایی استفاده از سبک چیدمان مینیمال است. به دلیل کوچک بودن فضای مفید پذیرایی، هرچه مدل مبلمان ساده‌تر باشد، به خلوت‌تر شدن فضا کمک می‌کند. استفاده از مبلمان استیل و یا ست‌های کامل مبلمان می‌تواند به کلی فضای مفید مورد استفاده در خانه را از بین ببرد و اصطلاحا در محیط خفگی ایجاد کند.

استفاده از مبلمان با پایه‌های بلند، تاج و بدنه کار شده نیز شلوغی زیادی وارد محیط کرده و باعث می‌شود متراژ خانه کوچک‌تر به نظر بیاید. به همین دلیل در هنگام انتخاب مبلمان برای چیدمان در پذیرایی کوچک بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که پایه‌های کوتاه‌تری داشته یا به طور کلی پایه ندارند و همچنین بدنه و دسته زیادی نداشته باشند. این مسئله در مورد تشکچه‌های مبل نیز صادق است. استفاده از مبلمانی با تشکچه یا پشتی‌های بسیار بزرگ و پارچه‌های ضخیم نیز که حجم زیادی دارند باعث می‌شود فضا کوچکتر به نظر برسد.

از همین جهت استفاده از سبک‌های مینیمال بسیار کارآمد است. به دلیل کم بودن المان‌ها و استفاده مفید فضا در این سبک چیدمان، می‌توانید از کوچکترین محیط بهترین استفاده را داشته باشید. به کاربردن وسایل چندکاربردی در عین سادگی ظاهری شاخصه اصلی این سبک است.

به عنوان مثال برای بازتر بودن فضای پذیرایی می‌توانید از شلف‌های دیواری به جای کتابخانه‌های بزرگ و جاگیر استفاده کنید و یا از میزهایی را که امکان تغییر سایز و یا ترکیب شدن دارند را انتخاب نمایید.

استفاده از رنگ مبلمان مناسب

انتخاب رنگ همیشه تاثیر به سزایی در بزرگ یا کوچک‌تر نشان دادن محیط خانه دارد. به همین دلیل انتخاب رنگ مناسب مبلمان با توجه به متراژ خانه می‌تواند کمک بزرگی به نمای منزل شما کند. به طور معمول انتخاب رنگ‌های تیره برای منازل کوچک اصلا پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است تا حد امکان از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید تا بتوانید فضا را بازتر از حد معمول نشان دهید.

استفاده از مبلمان با رنگ روشن و خنثی زیبایی بی‌نظیری به فضای پذیرایی شما می‌دهد اما علاوه بر آن امکان استفاده از رنگ‌های دیگر را نیز در اختیار شما می‌گذارد. به طور معمول رنگ‌های متنوع و زیادی با رنگ‌های خنثی ست می‌شوند از همین روی می‌توانید به صورت فصلی و دوره‌ایی، دکوراسیون منزل خود را با استفاده از اکسسوری‌های رنگی تغییر داده بدون اینکه محیطی شلوغ و کوچک در پذیرایی خود ایجاد کنید.

مبلمان مناسب برای آپارتمان کوچک

مبلمان مناسب برای آپارتمان کوچک بطور کلی در چهار دسته (مبل ال-راحتی-کلاسیک و استیل) قرار می‌گیرند و بسته به سلیقه و سبک خانه باید اتنخاب شوند، با این وجود نکاتی کلی برای خانه های کوچک وجود دارند که در صورت رعایت آن خانه ظاهری بزرگتر و دلبازتر پیدا می کند.

در خانه هایی با سقف کم ارتفاع بهتر است از مبل های کلاسیک و استیل استفاده نشود.
در خانه های کوچک باید از میزهای جلو مبلی و عسلی های کوچک و ظریف استفاده شود و تا جای ممکن از تعداد آن کم شود.
به ارتفاع میز های توجه کنید زیرا میزهایی با ارتفاع زیاد مناسب خانه های کوچک نیست.
در خانه های کوچک باید تا حد امکان از فضاهای پرت و کنج استفاده کنید و مبل مناسب خانه کوچک را در این بخش ها به کار گیرید.
مبلمان مناسب برای آپارتمان کوچک بهتر است دارای باکس های مخفی در قسمت نشیمن و دسته های خود باشد تا بتوانید بهینه تر و بهتر فضای خود را مدیریت کنید.

مبل ال برای خانه های کوچک

مبل ال برای خانه های کوچک یکی از اولین گزینه های انتخاب محسوب می شود. مبل‌های ال از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند و تقریبا می‌توان گفت تمام سبک های مبلمان از مدرن گرفته تا استیل و کلاسیک دارای مدل ال نیز هستند، بنابراین با توجه سبک خانه خود می‌توانید مبل ال مناسب خانه کوچک را برای خود پیدا کنید.

مبل مناسب خانه کوچک باید ارتفاع و عمق کمتری داشته باشد تا فضای کمتری در خانه پر کند.
مبل ال برای خانه های کوچک و مدرن بهتر از متریال های چون چرم یا فلز ساخته شده باشند و استفاده از چوب های مختلف برای مبلمان باعث می شود تا محیط حس و حالی گرم تر و دنج تر به خود بگیرد.
مبل های ال باعث می‌شوند تا استفاده بهینه‌ای از فضا شود و مرکز سالن خالی بماند به همین دلیل سالن نمایی بزرگ‌تر پیدا می‌کند.
مبل های لمسه کوبی شده با وجود گذشت این همه سال هنوز هم طرفداران مختص به خود را دارد، مبل های ال لمسه کوبی را می‌توانید برای سبک های معاصر و سنتی استفاده کنید.

مبل راحتی مناسب خانه کوچک

فضا سازی با مبل راحتی مناسب خانه کوچک بسیار آسان است، در انتخاب این نوع از مبل‌ها باید به سبک خانه دقت بسیاری بشود زیرا با وجود اینکه تنوع زیادی دارند برای تمامی سبک ها نمیتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

مبل راحتی مناسب خانه های مدرن و سبک های تلفیقی(مدرن-کلاسیک) است و در خانه هایی که دارای سبکی سنتی و کلاسیک هستند استفاده نمی‌شوند.
مبل راحتی مناسب خانه کوچک باید کم ارتفاع باشند زیرا باعث میشوند دکوراسیون منزل شلوغ به نظر نرسد.
با استفاده از این مبلمان می‌توانید به راحتی دکور خانه خود را تغییر بدهید و تنوع ایجاد کنید.
در مبل‌های راحتی نیازی نیست ست بطور کامل خریداری بشود و می‌توان یک کاناپه سه نفره و چند پاف برای تکمیل کردن ست خود استفاده کرد.
لاوست ها یکی از پرکاربرد ترین مبل های مناسب منازل کوچک محسوب می شوند.

مبل استیل مناسب خانه کوچک

در خانه هایی با سبک کلاسیک بهتر است از مبل استیل مناسب خانه کوچک استفاده کنید، این مبل ها از ابعاد و سایز کوچک تری نسبت به سایر مبل های استیل برخورددار هستند.

بطور معمول برخی از مبل های استیل از ارتفاع کمتری برخوردار هستند که باعث می‌شود فضای کمتری را نیز اشغال کنند.
هرچه مبل های استیل دارای منبت کاری و کنده کاری های ظریف تری باشند باعث می شود تا ظاهری جمع و جور تر نیز داشته باشند.
در صورت استفاده از مبل استیل مناسب خانه کوچک باید به رنگ مبلمان و کفپوش ها دقت شود و تا جایی که ممکن است از رنگ های روشن و نور طبیعی بیشتری در خانه استفاده شود تا بتوان تا حد امکان از شلوغی و بهم ریختگی خانه جلوگیری کرد.

مبل کلاسیک مناسب خانه کوچک

مبل های راحتی و ال از پرطرفدار ترین مبل های مناسب خانه کوچک به شمار می آیند، اما اگر شما از این مبلمان خوشتان نمی آید یا سبک خانه شما کلاسیک و سنتی است می توانید از نیم ست های کلاسیک استفاده کنید و برای استفاده بهتر از فضا تا جای ممکن تمامی قسمت های مبل و دسته ها را به یکدیگر نزدیک کنید و فرمی منسجم به آن بدهید. با این وجود یادتان نرود تا جای ممکن مبل کلاسیک مناسب خانه کوچک نیست و باید به چیدمان و رنگ سایر اکسسوری های خانه دقت شود.

در خانه های کوچک باید از نیم ست های کلاسیک استفاده کرد و انتخاب سرویس های کامل کار درستی به شمار نمی‌رود.
مبل های کلاسیک مناسب خانه کوچک باید از کوسن هایی کوچک و با هارمونی رنگی متناسبی برخوردار باشد.
مبل مناسب خانه کوچک، نباید کلاسیک اشرافی یا همایونی باشند زیرا باعث خفگی و تاریکی محیط خانه می شوند.

مبل مناسب برای پذیرایی کوچک

در محیط هایی که محدودیت فضا وجود دارد، مبل مناسب برای پذیرایی کوچک باید بر اساس دقت و هارمونی بین رنگ ها و سایر عناصر خانه انتخاب شده باشد؛ همین منظور چند نکته کوچک ولی تاثیر گذار را یادآور می‌شویم.

انتخاب رنگ فرش در ظاهر خانه تاثیر به سزایی دارد، هرچه رنگ فرش روشن تر باشد خانه دلبازتر و بزرگ تر بنظر می‌رسد.
هارمونی رنگی بین مبلمان و فرش‌ها باعث می‌شود. جریان حرکت چشم در خانه به چرخش در بیاید و ریتمی چشم نواز داشته باشد.
هرچه رنگ مبلمان شادتر و روشن‌تر باشد باعث می‌شود پذیرایی بزرگ تر بنظر برسد.

مبلمان مناسب خانه کوچک در تولیدی مبل لوکس اصفهان

با توجه به آپارتمانی شدن و کوچکتر شدن خانه ها، نیاز به مبلمانی مناسب این فضاها هر روز افزایش پیدا میکند. این موضوع از دید طراحان مبل لوکس را نیز دور نمانده است و با گسترش تقاضا برای این نوع مبلمان تصمیم گرفتیم تا محصولات مناسب را برای رضایت مشتریان عزیز طراحی و تولید کنیم.

رنگ مناسب مبلمان برای خانه کوچک

معمولا در خانه‌ها مبل در قسمت نشیمن و پذیرایی قرار می‌گیرد. انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک کمی چالش برانگیز و البته پر هیجان است. با انتخاب صحیح رنگ مبل می‌توان دکوری شیک و در عین حال متفاوت در خانه‌‌های کوچک داشت. اگر فضای سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن به اندازه کافی روشن نیست مبلمان روشن انتخاب مناسبی هستند زیرا نور را منعکس کرده و باعث روشن‌تر و بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند.

کاناپه راحتی سه نفره ساده

شاید انتخاب رنگ روشن دلپسند همگان نباشد. به خصوص که برای رعایت هارمونی رنگ‌ها معمولا تلاش می‌شود که رنگ پرده‌ها و فرش‌ها نیز روشن انتخاب شود تا بتوان به کمک تمامی اجزا خانه را دلبازتر و بزرگتر نشان داد. می‌توانید از کوسن‌، تابلو، گلدان‌، رومیزی، لوستر و غیره کمک بگیرید. بدین سان که رنگ آن‌‌ها تیره‌تر از رنگ مبل و حتی طرح دار و شلوغ باشد. حتی استفاده از شیشه و آینه نیز در انعکاس نور تاثیر بسزایی دارد و خانه را از یکنواختی رنگ روشن خارج می‌کنند.

خرید مبل مستقیم از تولیدی

خرید مبل مستقیم از تولیدی یعنی خرید یک محصول با کیفیت با قیمت ارزان. وقتی بدون واسطه خرید کنید یعنی یک خرید ارزان. شما دوستان میتوانید تمامی محصولات تولیدی مبل لوکس را بدون واسطه مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولیدی خرید کنید و سود واسطه ها و سود فروشگاه مبل را پس انداز کنید. ۰۹۳۹۴۳۲۵۵۰۰ اقای علوی
ادرس سایت www.moblelux.ir

بدون واسطه خرید کنید سود واسطه و سود نمایشگاه را پس انداز کنید خرید مبل مستقیم از تولیدی به قیمت کارخانه

بازسازی و تعمیر انواع مبلمان ایرانی و خارجی تعمیرات مبل در اصفهان.

,مبل جنسی, صندلی جنسی, مبل تانترا, مبل لاولی بد, مبل زناشویی در اصفهان,

 

برچسب ها: ,مبل برای خانه ۵۰ متری, قیمت مبل برای خانه های کوچک, مبل چستر برای خانه کوچک, بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک, مبل کوچک دیجی کالا, مبل سلطنتی برای خانه کوچک, مبل راحتی برای خانه های کوچک,